Karadeniz Pet

Ishalinin nedeni ne olabilir

Senane

Yeni Üye
Kuşum yaklaşık 10 -11 yaşında bir hafta öncesinde popo etrafında kaka yapismalari oldu daha sonra ishale çevirdi ilk başta koyu yeşildi şimdi daha sulu bir halde. Aspur ve petshoptan bir ilaç aldım suyuna damlatiyorum hergun ama ne birsey yiyor nede içiyor ne yapmam lazım Bilemiyorum

Ekli dosyalar

• 20220809_004838.jpg
    20220809_004838.jpg
    925.9 KB · Görüntüleme: 19
  • 20220805_132833.jpg
    20220805_132833.jpg
    530.9 KB · Görüntüleme: 19
  • 20220809_235617.jpg
    20220809_235617.jpg
    734.5 KB · Görüntüleme: 19
Hocam kuşunuzun durumu kötü gibi duruyor. Bakteriyel bir durum olabilir. Kabarık olmasıda iyi değil. Yem yeme ve su içme durumu nasıl? Eğer imkanınız varsa veteriner hekime gidin kanatlılardan anlayan olursa daha iyi olur.

Normalde kafes kuşların ömrü 8-10 yıl. Ne yedirdiniz icirdiniz de bu kadar yıl yaşadı maşallah 🙂🙏🏻 daha da uzun ömrü olur umarım.ama bazen yaşlılığın getirdiği hastalıklarda olabiliyor mutlaka bir yerden patlak veriyor. Evet iyi görünmüyor diski analizi olması lazım kuşun. En yakın zamanda kanatlı uzman şart.

Hocam kuşunuzun durumu kötü gibi duruyor. Bakteriyel bir durum olabilir. Kabarık olmasıda iyi değil. Yem yeme ve su içme durumu nasıl? Eğer imkanınız varsa veteriner hekime gidin kanatlılardan anlayan olursa daha iyi olur.
Bir iki aspur yemi birde ekmek kırıntısı yiyor sadece suda biraz biraz kabarikligi bugün dune göre daha iyi biraz daha tepki vermeye başladı

Normalde kafes kuşların ömrü 8-10 yıl. Ne yedirdiniz icirdiniz de bu kadar yıl yaşadı maşallah 🙂🙏🏻 daha da uzun ömrü olur umarım.ama bazen yaşlılığın getirdiği hastalıklarda olabiliyor mutlaka bir yerden patlak veriyor. Evet iyi görünmüyor diski analizi olması lazım kuşun. En yakın zamanda kanatlı uzman şart.
Temizliğine çok dikkat ettim ceryanda sıcakta kalmamasina özen gosterdim bu sıralar biraz saldım yasliliga bağlı olarak bağışıklığı düştü diye düşünüyorum sanırım sulugundan kaptı 4 gündür hiç sesi çıkmıyordu dün biraz konustu bu iyiye mi işaret bilemedim

Bağışıklığı guclendirici multivitamin ve probiyotik temin edin. Eğer kullanmıyorsanız. Umarım toparlar 🙏🏻

Diski bana çok sağlıklı gelmedi. Aslında bir diski tahlili olsa iyi olur. Probiyotik ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama entrobac tavsiye ederim. Eğer elinizde varsa üç gün üstuste kullanın bakalım.

Geri