Karadeniz Pet

İshalinin sebebi iç parazitmi,mantarmı

Çok teşekürler,bu ilacı arada vermelimiyim tekrarlarmı,

Dışkı bugün bu şekilde sorun varmı fotodan biraz büyük görünmüş ama küçük dışkı,Suyu da normalde çok içiyor sulu olmasıda ondan kaynaklı olabilir mi?ilaç vermeden önce etrafında baya yeşil lekeler oluyordu şimdi o yok,

IMG_20190909_141525.jpg

Çok teşekürler bir yıl sonra dışkısı değişti.İlk gittiğim veteriner bu ilacı verse bu kadar zaman ishal olmayacaktı malesef anlamıyolar, mikostatini bile sabah akşam ağızdan 2 damla şekilde 11 gün ver dedi.

Ümit bey muhabbet kuşum sağ ayağını bazen hareket ettirirken zorlanıyor.sol ayağında da bazen oluyor.eklemlerde eskisine göre şiş sebebi nedir?
IMG_20190827_124225.jpg

Ümit bey muhabbet kuşum sağ ayağını bazen hareket ettirirken zorlanıyor.sol ayağında da bazen oluyor.eklemlerde eskisine göre şiş sebebi nedir?

Evet eklemler şiş. Eklemlerde iltihap olabilir. Mikostatin yan etki yapmış olabilirmi diye düşünüyorum ama daha önce böyle bir yan etkisini görmedim. Acaba kullandığın probiyotikmi iltihap yaptı. Probiyotik olarak ne kullanıyorsun? Tarihi geçmiş veya sahte ürün kullanıyor olabilirmisin? Çünkü piyasada birçok sahte ürün dolanıyor.

İlaçtan önce böyleydi eklemleri,dıazyme256 kullanıyorum,sahte olup olmadığını nasıl anlıcam,probiyotikten kaynaklı bir sorun değilse neden olabilir.

İlaçtan önce böyleydi eklemleri,dıazyme256 kullanıyorum,sahte olup olmadığını nasıl anlıcam,probiyotikten kaynaklı bir sorun değilse neden olabilir.

Valla nasıl anlaşılır bilmiyorum çünkü kullanmıyorum o ürünü ben. Evet çok sahteleri var piyasada ve kuşa dokunmuş olabilir. Daha önce o üründen mikrop kapan bir kuş görmüştüm.

Birde gut hastalığı olabilir. Kuşlarda gut hastalığını araştır.

Tamam araştırıcam.birde vitamin ve probiyotiği ne aralıklarla vermem gerekir.Normalde 2 haftada bir suluklarına koyuyordum.daha önceden ishali olduğu için baya zaman vitamin vermemiştim.

Mikostatini ayda bir suluğuna mantarın tekrarlamaması için damlatsam olurmu.Birde daha önce hiç dal darı vermedim muhabbet kuşu ve papağana vermeliyim.

Mikostatini ayda bir suluğuna mantarın tekrarlamaması için damlatsam olurmu.Birde daha önce hiç dal darı vermedim muhabbet kuşu ve papağana vermeliyim.

Bazı üreticiler ayda bir kere mikostatini ve diğer bazı antibiyotikleri koruma amaçlı kullanıyorlar. Fakat bana sorarsan bu doğru birşey değil. Ve tavsiye etmiyorum.

Dal darı verebilirsin tabiki hatta vermelisinde ;) Hem doğal, hem işlenmemiş, hemde çok besleyicidir ve kuşlar çok sever. Haftada birkere veya iki haftada birkere ben veriyorum devamlı.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Ümit bey,muhabbet kuşun dışkısı yine eskisi gibi oldu tekrar ilaç versem olur mu?

Triflucan daha mı etkili diğer ilaca göre.yine 3 gün süreyle mi kullanıcam.

Geri