Karadeniz Pet

Isıran kanadı düşük dişi kuşu hibe ediyorum

Gomutan logar

Meraklı Üye
Önüne gelen herkesi ısırıyor,iki veteriner ısırdı,bizdede ev halkını ısırdı

Öncelikle hayırlı satışlar bu dişileri çok severim pek güzel genleri var, aynı bir dişi bende de var mutasyon olarak. Fakat sanki bir sıkıntısı var, biliyor musunuz? Gözlerinin çevresi bir değişik duruyor yahut resimden mi kaynaklı çünkü gagasının da altı görünmüyor ya çok parlamış ya da mantar var.

Merhaba, bi arkadaşımda 3 yaşında agresif bir erkek kuşu var, bununla çiftleşebilir mi acaba ?

Merhaba, bi arkadaşımda 3 yaşında agresif bir erkek kuşu var, bununla çiftleşebilir mi acaba ?
Bu sorunun cevabını dişi kuşun vermesi gerekir. Sahibi veya bir başkası bilemez. O kuşta zaten görüştürülmeden bilemez.
Bu arada bu kuş şiddetli e coli veya salmonella geçirmiş. Tedavi yapılmamışsa 5 gün uygun antibiyotikle tedavi edilmesi gerekir. Ama kanat düşüklüğü geçmeyebilir.

Bu sorunun cevabını dişi kuşun vermesi gerekir. Sahibi veya bir başkası bilemez. O kuşta zaten görüştürülmeden bilemez.
Bu arada bu kuş şiddetli e coli veya salmonella geçirmiş. Tedavi yapılmamışsa 5 gün uygun antibiyotikle tedavi edilmesi gerekir. Ama kanat düşüklüğü geçmeyebilir.
Tedavi konusunda bilgisizim, bu yüzden Allah sahibine bağışlasın ben vaz geçtim bile bile bu sorumluluğa girmek istemem
Teşekkür ederim

Tedavi konusunda bilgisizim, bu yüzden Allah sahibine bağışlasın ben vaz geçtim bile bile bu sorumluluğa girmek istemem
Teşekkür ederim
Kardeşim bu söylediğiniz kuş hasta, yeni sahibi alana kadar tedavi olmayacak demektir. Bu ne kadar doğrudur? Yahu, anlayamıyorum. Hasta oldu diye atacak, istemeyecek, anlamam ben diye bakmayacak isek neden sahipleniriz? Şimdi bu kuş yeni sahibine gidene kadar bu şekilde mi kalacak, bu nasıl bir anlayıştır. Başta sert çıkmak istemedim bu şekilde ilan verdiğinizi görünce fakat bu yorumunuz beni tedirgin ediyor insanlık adına. Hiç değilse, veterinere götürme zahmetinde bulunsanız. Onlar eşya değiller, beğenmeyince vazgeçeceğimiz. Sizin gibi onlarında ruhu var.

Kardeşim bu söylediğiniz kuş hasta, yeni sahibi alana kadar tedavi olmayacak demektir. Bu ne kadar doğrudur? Yahu, anlayamıyorum. Hasta oldu diye atacak, istemeyecek, anlamam ben diye bakmayacak isek neden sahipleniriz? Şimdi bu kuş yeni sahibine gidene kadar bu şekilde mi kalacak, bu nasıl bir anlayıştır. Başta sert çıkmak istemedim bu şekilde ilan verdiğinizi görünce fakat bu yorumunuz beni tedirgin ediyor insanlık adına. Hiç değilse, veterinere götürme zahmetinde bulunsanız. Onlar eşya değiller, beğenmeyince vazgeçeceğimiz. Sizin gibi onlarında ruhu var.
Sayın Sakuram; özelden msj atmak istedim ama ne yazık ki atamadım.
Yorumunuzu anlayamadım.
Aslında okuduğumu anlayabilecek kadar bilince, Hayvan , bitki fark etmez her türlü canlının yaşamına saygı duyacak ,ömrünü uzatmak için elimden geleni yapacak kadarda insanlığa sahibim.
Başa gelen çekilir, elden ne gelirse de yapılır, bir canlıyı sahiplenince de öyle elden çıkaracak biriside değilim ben bu işi hayvan sevgimden yapıyorum, sakın yanlı anlaşılmasın üreticilerde seviyorlardır eminim ama benim hiç bir ticari beklentim yok tamamen insanlık adına besliyorum bu canlıları.
Sorumluluğu bende olmayan hasta bir kuşun, benim gibi tecrübesiz birisine hibe edileceğine, bu işte daha yetkin birisine verilip yaşam sansının yükseltilmesi için bu arkadaştan almaktan vaz geçtim.
umarım anlatabilmişimdir.

İlan tekrar aktif

Eğer Ankara'da iseniz ve tedavi edilmiycek ise tedavi etcek biride yok ise ben alır tedavi ederim zaten kendi kuslarimda hasta elime yapışmaz yeterki iyi olsun

Sayın Sakuram; özelden msj atmak istedim ama ne yazık ki atamadım.
Yorumunuzu anlayamadım.
Aslında okuduğumu anlayabilecek kadar bilince, Hayvan , bitki fark etmez her türlü canlının yaşamına saygı duyacak ,ömrünü uzatmak için elimden geleni yapacak kadarda insanlığa sahibim.
Başa gelen çekilir, elden ne gelirse de yapılır, bir canlıyı sahiplenince de öyle elden çıkaracak biriside değilim ben bu işi hayvan sevgimden yapıyorum, sakın yanlı anlaşılmasın üreticilerde seviyorlardır eminim ama benim hiç bir ticari beklentim yok tamamen insanlık adına besliyorum bu canlıları.
Sorumluluğu bende olmayan hasta bir kuşun, benim gibi tecrübesiz birisine hibe edileceğine, bu işte daha yetkin birisine verilip yaşam sansının yükseltilmesi için bu arkadaştan almaktan vaz geçtim.
umarım anlatabilmişimdir.

Benim buradaki tepkim belllidir; kişiler üzerinden hareketlere müdahale ederim, kişilerle bir sıkıntım olamaz, kişiler ancak kendisine tecrübe edinir bilgi edinir buna bende dahilim çünkü her gün öğreneceğimiz çok şey var, bilgi tükenmez. Burada bir sıkıntı yok. Mesele, ne olursa olsun kim olursa olsun neden olursa olsun hayvan sağlıksız diye satılmaya çalışılması, anlaşılmaya çalışılmamasıdır, ondan sonra çoğu petshop yahut bu işi yapan arkadaşlarımız da zan altında bırakılarak herkes dolandırıcı ticarete dökmüş denmesine neden oluyoruz; tedavinin bilgisizliği dahi söz konusu olsa bu da öğrenilir.

Ben sizin yorumunuz vesilesi ile de artık sadece tepkimi koymak istedim, kuşun hastalığını farketmemiş değildim. Nezaket gereği yorum yaptım, sordum arkadaşa onun da bildiğini bilerek. Çünkü bu beğenmiyoruz diye elden çıkarma işlemidir arkadaşım, iyiyse sağlıklıysa bizle dursun; değilse ısırıyorsa, sağlıksızsa ve hakeza nedenler ile istemiyorum kapı dışarı mantığı bana uygun değildir. Sizin yorumunuzdaki tepkim ise; sevgili Ayhan hocamızın yine kibarca "Bu arada" diyerek, tahminimce özellikle ilan sahibine ya da alacak olan kişiye yönelik, tedavi yöntemini ve bilmeme ihtimalini de göz alarak da hastalığı söylemesine rağmen, ben bilmem demenizdir. Daha uygun bir dil kullanabilirdiniz, alıp almamanızdan bahsetmiyorum ki çoğu arkadaşımız var ki hasta diye kuşları özellikle görür alır ve iyileştirir, benim tepkimi şimdi anlamış olmalısınız. Kişsel bir yorum değildi yorumum ki direk sizi hedef alsın.

Verilen tedaviyi alan arkadaşımızın, yahut ilanı veren arkadaşımızın uygulaması dileğimle sağlıklı canlar dilerim. Artık hastalık da tedavi de biliniyor, ilan sahibi bilmeden verdi ise de bu ilanı; artık öğrendik. Tedaviyi uygulamakta çekingenlik olursa da, veterinere götürülebilir. Hepimize iyi forumlar dilerim.

Yahut da en sevmediğim şey şudur: İnsanları mutlu edeyim, ihtiyaçlarını karşılayayım, hem bende fazla bu vs güzel olan nedenler ile sonucun güzel çıkmasını engellememizdir. Misal: Pazara gider, ihtiyacı olan birini görür bir domates satan pazarcı. Gel abla der, buradan al bedava. Ama gösterdiği tezgah çürük, ezik domateslerdir. Diğer tezgah verilmez, çünkü adam zarara girer malı eksilir. Şu unutuluyor: Verirken en iyisini en güzelini vermeliyiz, hele hediye ederken buna daha çok dikkat edilmelidir. Ben buna sinirleniyorum. Yaptığımız bir işi de doğru yapalım. O zaman daha çok kazanırız, bize gidiyor görünür; ama gelen çok olur. Bunun adı da berekettir.

Geri