Karadeniz Pet

Kac Günlük Yavrular

murat2012

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar bu yavrucaklar kaç günlük acaba
813d736c15ef7b31fcd1e0b4db74d2e1.jpg

20861b589c63656f22d30a7182fed7ed.jpg

"" Bir Maşallah Esirgemeyin "" Maşallah

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuvayı temizleyin isterseniz bakteri yuvasına dönmüş.. MaşaAllah kuşunuza tüyleri tamamlanınca da fotoğraf atın da görelim şunun güzelliğini :)

Ortalama 12,13 günlük yavrular bu kuluçkadan sonra folluklu yumurtalık kullanın derim daha güzel tertipli düzenli olur. Maşallah yavrulara inşaAllah yeme düştüğü günleri de görürsünüz.

Ben kuslari çarşamba günü aldığım için aldığımda yuvalik pisti üretici biraz temizlik konusunda kötü galiba yavrular büyüyünce her yeri temizlicem

Ortalama 12,13 günlük yavrular bu kuluçkadan sonra folluklu yumurtalık kullanın derim daha güzel tertipli düzenli olur. Maşallah yavrulara inşaAllah yeme düştüğü günleri de görürsünüz.
Folluklu derken ne demek istediniz yani folluklu nasıl oluyo folluk ne demek bi aciklarmisnz yani ortasında boşluk gibi çukur olan mi diyosunz çukur bi yer var

Yuvayı temizleyin isterseniz bakteri yuvasına dönmüş.. MaşaAllah kuşunuza tüyleri tamamlanınca da fotoğraf atın da görelim şunun güzelliğini :)
Yuvayı temizlicem ama disi elimi bile içeri sokmuyor ısırıyor yavrular büyüsün temizlicem büyüsün fotoğraf atarim [emoji31]

Folluklu derken ne demek istediniz yani folluklu nasıl oluyo folluk ne demek bi aciklarmisnz yani ortasında boşluk gibi çukur olan mi diyosunz çukur bi yer var

evet plastik oluyor hocam ortası oyuk o temizlik bakımından ve kuşların sağlığı için daha iyi oluyor bu kuluçkadan sonra alırsınız imkan nisbetinde.

Bunun zaten ortasında oyuk var inşallah bidaha ki kuluçkadan önce talas dökmeyi düşünüyorum ne dersiniz
Ama bu yuvalik ortası oyuk ztn yavrular büyümeden orda duruyorlar

Acaba bu kuşlar 12 veya 13 günden büyük olabilirmi çünkü aldığım adam çarşamba aldım 13 günlük dedi

talaş dökerseniz daha iyi olur dediğiniz gibi ben tahmini söyledim hocam olabilir

Hani folluklu olsun demiştiniz ya benim yuvanın tabanında oyuk yer var o uygun mu

Arkadaşın dediği plastik folluklar oluyor yuvadan çıkartıp temizliyebiliyorsunuz. Ama tabi almadan önce ölçülerine bakın ölçüleri yuvana göre uygun olsun olsun

murat bey sizin yuvalığın ortası oyuk olsa da temizlik imkanınız olmaz folluksuz, o yüzden bu kuluçka böyle geçsin birdahakine folluklu yuvalık kullanın aksi taktirde kuşlarınızda hastalıklar , bitler, bakteriler vs... eksik olmaz yavru ölümleri başlar anaç kuşlarınız hastalanır

murat bey sizin yuvalığın ortası oyuk olsa da temizlik imkanınız olmaz folluksuz, o yüzden bu kuluçka böyle geçsin birdahakine folluklu yuvalık kullanın aksi taktirde kuşlarınızda hastalıklar , bitler, bakteriler vs... eksik olmaz yavru ölümleri başlar anaç kuşlarınız hastalanır
Şimdi bundan sonra talas atsam olmaz mi veya illa folluklu mu almak gerek
Ona göre değiştiririz

Suan yavrulariniz varken talas ekleyin bir iki tutam yeter iki uc gune bir degistirin yavrular usur mikrop olusur tuy problemi olabilir 20 25 gunluk olunca folluklu yuvalik alin drgistirin boylelikle disi yadirgamaz ikinci kuluckaya ara vermez

Suan yavrulariniz varken talas ekleyin bir iki tutam yeter iki uc gune bir degistirin yavrular usur mikrop olusur tuy problemi olabilir 20 25 gunluk olunca folluklu yuvalik alin drgistirin boylelikle disi yadirgamaz ikinci kuluckaya ara vermez
Ben kuslari aldığım üretici dedi ki şimdi elleme dedi yavrular büyüsün bi dahaki kuluçka zamanında talas eklersn dedi
Ve folluklu almana gerek yok bu yeter dedi sadece talas eklesen yeter dedi ama şimdi kafam karıştı

Yavrularinizin hali icler acisi yazik o zeminde diski icindeler talas nemi ceker hic mi arastirmadiniz internette bir suru yazi video var gelistirin kendinizi havalar sogudu altlari soguk olur üsurler ishal olabilirler mikrop yuvasi resmen tuy hastaligi olabilir carpik bacak olabilir ben vicdanen soylemek istedim yapip yapmamak size kalmis o uretici arkadasa da hayret ettim sizin karariniz artik benim elimden bu kadar gelir keyifli hobiler

Yavrularinizin hali icler acisi yazik o zeminde diski icindeler talas nemi ceker hic mi arastirmadiniz internette bir suru yazi video var gelistirin kendinizi havalar sogudu altlari soguk olur üsurler ishal olabilirler mikrop yuvasi resmen tuy hastaligi olabilir carpik bacak olabilir ben vicdanen soylemek istedim yapip yapmamak size kalmis o uretici arkadasa da hayret ettim sizin karariniz artik benim elimden bu kadar gelir keyifli hobiler
Folluklu derken bi fotoğraf rica etsem

Geri