Karadeniz Pet

Kalamar kemiği ve Gaga taşını hiç kullanmıyor

Serenlimon

Meraklı Üye
Kuşum kafesinde ki Gaga taşını da kalamar kemiğini de asla kullanmıyor gagası ve tırnakları da uzun zaten . Neden kullanmıyor arkadaşlar sizce ?

Kuşunuz tekmi çiftmi tekse cinsiyeti yaşı türü nedir varsa fotoğraf yükleyiniz.

Ekli dosyalar

• 2B2FCC95-1EC0-4EBE-8F39-D9F4B1BE2590.jpeg
    2B2FCC95-1EC0-4EBE-8F39-D9F4B1BE2590.jpeg
    684.3 KB · Görüntüleme: 116
Dişi kuşlar kalamar kemiğini yumurta oluşumu esnasında sürekli kullanırlar. Yumurtanın kabuğunun oluşmasında yardımcı olur. Onun haricinde çiftleşme döneminde değilken bende dişi kuşlarımın kalamar kemirdiğine pek şahit olmadım.

Maşallah kuşunuz güzel henüz daha ufak gaga taşı için kalamar kemiğinide arkadaşımızın dediği gibi kalsiyum ihtyacı oldugunda kemirir. Yani kısacası zamanla kafesin tellerini bile kemirir rahat olun kendi haline bırakın. Eğer tek kuş beslemek ve size alışmasını istiyorsanız Erkek Muhabbet tercih edin dişi kuşlar yaşı büyüdükçe sizden uzaklaşırlar ve konuşmazlar.

Dişi kuşlar kalamar kemiğini yumurta oluşumu esnasında sürekli kullanırlar. Yumurtanın kabuğunun oluşmasında yardımcı olur. Onun haricinde çiftleşme döneminde değilken bende dişi kuşlarımın kalamar kemirdiğine pek şahit olmadım.
Peki Gaga taşı nı neden kullanmıyor ? Kalamar kemiğini kafesten çıkarayım mi o zaman ?

Maşallah kuşunuz güzel henüz daha ufak gaga taşı için kalamar kemiğinide arkadaşımızın dediği gibi kalsiyum ihtyacı oldugunda kemirir. Yani kısacası zamanla kafesin tellerini bile kemirir rahat olun kendi haline bırakın. Eğer tek kuş beslemek ve size alışmasını istiyorsanız Erkek Muhabbet tercih edin dişi kuşlar yaşı büyüdükçe sizden uzaklaşırlar ve konuşmazlar.
Öyle mi :( ama ben dişi kuşuma çok alıştım :( konuşma yok zaten konuşmuyor ama elime hep geliyor bizi seviyor . Büyüdükçe bu durum değişecek mi :(

Değişmez ama uzaklaşır sizden çünkü dişiler eş isterler eşleri olmazsa strese girme ihtimalleri yüksek stresteki kuşta size pas vermez tabi bunlar illa erkek besleyin demek değildir.
Petshopların bazıları yani hayvanları sadece ticaret görenleri satmak için belirli yalanlara başvururlar yeni doğmuş 40-60 günlük erkek bir muhabbet kuşu alın bunca süre bola uğraşmışım dersiniz.:))
14 yıl tek erkek kuş besledim 3 cümle kurup 50 kelime öğrendi bizle birlikte yemek yerdi benle çay içer su içer meyve yerdi.

Kendi ev üretim muhabbetlerim sahiplendirdim yavru kuş nasıl belli olur bakın diye atıyorum 40-60 günlük..

Ekli dosyalar

• 7D74278A-2379-41E5-946C-AAED8E13F866.jpeg
    7D74278A-2379-41E5-946C-AAED8E13F866.jpeg
    816.2 KB · Görüntüleme: 103
  • 5BBD46C6-4747-4505-B110-E59A7427EE29.jpeg
    5BBD46C6-4747-4505-B110-E59A7427EE29.jpeg
    219.4 KB · Görüntüleme: 80
  • 5B4F31C7-B8CB-4C98-B431-97763048CA3D.jpeg
    5B4F31C7-B8CB-4C98-B431-97763048CA3D.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 97
Değişmez ama uzaklaşır sizden çünkü dişiler eş isterler eşleri olmazsa strese girme ihtimalleri yüksek stresteki kuşta size pas vermez tabi bunlar illa erkek besleyin demek değildir.
Petshopların bazıları yani hayvanları sadece ticaret görenleri satmak için belirli yalanlara başvururlar yeni doğmuş 40-60 günlük erkek bir muhabbet kuşu alın bunca süre bola uğraşmışım dersiniz.:))
14 yıl tek erkek kuş besledim 3 cümle kurup 50 kelime öğrendi bizle birlikte yemek yerdi benle çay içer su içer meyve yerdi.
Peki sizin kuşunuz da dişi bir eş istemedi mi yanında ? Çiftleşmek sorunları olmadı mi ? Benim kuşum bazen içine kapanıp sessiz kalıyor bazı gün keyfi yerinde oluyor ama omzuma gelir elimden yem yer ama genelde yalnızlığı tercih edip sabahtan akşama kadar tüfekte öylece duruyor ona üzülüyorum eş almak istemiyorum alsam bakamam iki taneye . Birde canı sıkılmasın diye ona oyuncaklar aldım ama asla oynamıyor ne yapacam onun için hiç bilmiyorum

Hangi ilde yaşıyorsunuz

Peki sizin kuşunuz da dişi bir eş istemedi mi yanında ? Çiftleşmek sorunları olmadı mi ? Benim kuşum bazen içine kapanıp sessiz kalıyor bazı gün keyfi yerinde oluyor ama omzuma gelir elimden yem yer ama genelde yalnızlığı tercih edip sabahtan akşama kadar tüfekte öylece duruyor ona üzülüyorum eş almak istemiyorum alsam bakamam iki taneye . Birde canı sıkılmasın diye ona oyuncaklar aldım ama asla oynamıyor ne yapacam onun için hiç bilmiyorum
İstedi tabi kafese yediği yemleri kustu kafesteki tellere kur yaptı ama ben salıncak ve oyuncak aldım kafesi biraz geniş aldım genelde dışarı bırakıyordum zaten belirli bir süre sonra sizin ilginizle eş istemez ama dişi kuş dediğiniz gibi sessiz sakin tünekte vakit geçirir.

Hangi ilde yaşıyorsanız bana yazın eğer yakınsak size güzellik yaparım..

Geri