Karadeniz Pet

Kanat titremesi ve uçamam

Yukarıdaki programı uygulayın sonra tekrar yazın. Tabii dışkılarına yeme içmesine de bakın gözlem yapın.

Veterinerin verdiği ilaç gereksiz bir şeyse vermemek lazım tabii. Ama ne olduğunu bilmiyormuşsunuz.

Video ve dışkıya göre ciddi bir durum göremedim fakat hareket kısıtlanması normal değil.
Bu arada Ankara'da kuşlara bakan kanatlı veterineri var cerrahi operasyon dahi yapılıyor. Bağlıca Pethekim Veteriner Kliniği.
İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de, Eskişehir'de, Bursa'da kuşlara bakan kanatlı veterinerleri var.
Bağlıcayı iyi de bilirim atlamışım sanırım teşekkür ederim.

Yukarıdaki programı uygulayın sonra tekrar yazın. Tabii dışkılarına yeme içmesine de bakın gözlem yapın.

Veterinerin verdiği ilaç gereksiz bir şeyse vermemek lazım tabii. Ama ne olduğunu bilmiyormuşsunuz.
Evet bilmiyorum. Astım başlangıcı var bunun için de yapılacak bir şey yok sadece kalan ömrünü daha rahat geçirmesi için ilaçlar verebiliriz dedi ve onları verdi ne olduğunu bilmiyorum. Eğer gereksizse yormak da istemiyorum gerwit ve bt amin kullanmana gerek yok ama entrobac kullanabilirsin bunlarla birlikte dedi.

Hocam bence kanattaki çıkıntı sorunun ne olduğunu anlamamızı sağlayacak şey. Sol taraftaki hareket kısıtlanması ve istemsiz titreme sinire bir baskı vs. olabilir. Kanatlarda bu tarz tümör benzeri yapılar çıkabiliyor özellikle bu yaşlarda. İmkanınız varmış, iyi veterinerlerde durumu daha iyi anlarsınız. Kanatta tümör varsa da endişelenmeyin kuşlarda kolay ameliyat edilen yerlerden biri.

Hocam bence kanattaki çıkıntı sorunun ne olduğunu anlamamızı sağlayacak şey. Sol taraftaki hareket kısıtlanması ve istemsiz titreme sinire bir baskı vs. olabilir. Kanatlarda bu tarz tümör benzeri yapılar çıkabiliyor özellikle bu yaşlarda. İmkanınız varmış, iyi veterinerlerde durumu daha iyi anlarsınız. Kanatta tümör varsa da endişelenmeyin kuşlarda kolay ameliyat edilen yerlerden biri.
İnternette gördüğüm tümör fotoğraflarına da benzemiyor ama benim elime gelen şey daha çok kemik gibi.
Yakın zamanda götürme imkanım yok maalesef. Uçuşu da birdenbire durdu. Keşke sıkıntısını anlatabilseydi 😞

Geri