Karadeniz Pet

kaşıntı :'(

Leylamecnun

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba, Muhabbet kuşum ara sırada bu bazen çok sık olabiliyor ayaklarıyla kendini kaşıyor hızlı bir şekilde bazende gagasıyla kanatlarını tüylerini filan ısırıyor koparma yok tüy dökmede yok, biraz araştırdım ama çoğunluk bit üzerinde duruyor, bit olma ihtimali yok eminim. daha kuşum 2-3 aylık acaba bunu yapması normal mi yoksa spray almalıyım lütfen tecrübeli arkadaşların kıymetli yorumlarını görmek isterim şimdiden teşekkürler, isterseniz yakın zamanda video veya foto ekleyeceğim

+

Bit değildir büyük ihtimalle. Çünkü kuş bitleri gündüz saatlerde kuşun üzerinde olmazlar genelde kafesin herhangi bir köşesinde gizlenirler. Geceleri kuş uyurken ona saldırırlar. Kuşların arada kaşınmaları ve tüy bakımı yapmaları normaldir. Kuşunuza banyo yaptırın. Banyo suyuna da 2 damla çamaşır suyu katın. Tüy Dezenfektasyonu için.

Bit değildir büyük ihtimalle. Çünkü kuş bitleri gündüz saatlerde kuşun üzerinde olmazlar genelde kafesin herhangi bir köşesinde gizlenirler. Geceleri kuş uyurken ona saldırırlar. Kuşların arada kaşınmaları ve tüy bakımı yapmaları normaldir. Kuşunuza banyo yaptırın. Banyo suyuna da 2 damla çamaşır suyu katın. Tüy Dezenfektasyonu için.
Duş yaptırıcam da çamaşır suyu zararlıdır diye düşünüyorum yok artık dedim şahsen gördüğümde, sağolun cevap için :)

Direk çamaşır suyuyla yıkayın demiyorum zaten :) banyo suyuna 2 damla diyorum. yani çok çok küçük bir doz haline geliyor. Merak etmeyin hiç bir zararı olmaz. Hasta kuşa nispeten daha yüksek dozda içiren ve olumlu sonuç alanlar bile var.

Direk çamaşır suyuyla yıkayın demiyorum zaten :) banyo suyuna 2 damla diyorum. yani çok çok küçük bir doz haline geliyor. Merak etmeyin hiç bir zararı olmaz. Hasta kuşa nispeten daha yüksek dozda içiren ve olumlu sonuç alanlar bile var.
sağolun haftasonu deneyeceğim sürekli başında durabilmek için teşekkürler tekrardan :)

çamaşır suyunun parfümsüz olmasına dikkat edin

Geri