Karadeniz Pet

Koksidiyoz (Coccidiosis) Tedavisi

İstanbul- Bakırköy. Teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak sulphamizathie ilacını suluga eklenmesi gerekir diye okudum benim iki tane muhabbet kuşum var suluga koyduğumda iyi olanda içse problem olur mu veya şırınga ile hasta olan versem ne kadar dozajlama yapmam gerekiyor

Sağlıklı kuşu ayırın bildiğim kadarı ile sulukla vermeniz daha iyi olur

Konuya geçen sene şubatta yazmışım bu sene şubatta kuşun dışkısı yine siyahımsı bir hal aldı ve takip ediyorum fazla yemek yemiyor geçen seneki gibi. Daha yeni kursak mantarı için ilaç kullandım ve iyileşti şimdi de bu çıktı tekrardan. Probiyotik ve vitamini verdim kursak mantarı için kullandığım ilaçtan sonra (Mikostatin) şimdi tekrar Sulphamezathine vericem 7 gün herhalde yine de vermem gerekiyor probiyotik ve multivitamini tedaviden sonra ?

Birde Sulphamezathine kar tanesi gibi hafif kristalleşmiş üst kapak kısmında ilacın sulu kısmında böyle birşey yok bu bozulma belirtisi midir ? Eğer öyleyse yenisini alabilirim. Kokladım ama bir koku gelmedi belkide buzdolabında sakladığımdan olabilir bilemiyorum.

Bactrim şurup yanlış anlamadıysam biz insanlar için kullanılan ilaç ? Bu tedavi için eczaneden alıp kullanabilir miyim ? tam suluğa 6-7 damla kullanabilir miyim ?

Konuya geçen sene şubatta yazmışım bu sene şubatta kuşun dışkısı yine siyahımsı bir hal aldı ve takip ediyorum fazla yemek yemiyor geçen seneki gibi. Daha yeni kursak mantarı için ilaç kullandım ve iyileşti şimdi de bu çıktı tekrardan. Probiyotik ve vitamini verdim kursak mantarı için kullandığım ilaçtan sonra (Mikostatin) şimdi tekrar Sulphamezathine vericem 7 gün herhalde yine de vermem gerekiyor probiyotik ve multivitamini tedaviden sonra ?

Birde Sulphamezathine kar tanesi gibi hafif kristalleşmiş üst kapak kısmında ilacın sulu kısmında böyle birşey yok bu bozulma belirtisi midir ? Eğer öyleyse yenisini alabilirim. Kokladım ama bir koku gelmedi belkide buzdolabında sakladığımdan olabilir bilemiyorum.
Nereden temin ediyorsunuz ilaçları bana da lazım

Bactrim şurup yanlış anlamadıysam biz insanlar için kullanılan ilaç ? Bu tedavi için eczaneden alıp kullanabilir miyim ? tam suluğa 6-7 damla kullanabilir miyim ?
Kullanabilirsiniz.
İlaçlı suyu hergün değiştirin..

@Recai SULAMİS merhaba. Koksidiyoz tedavisi sonrası probiyotik ve multivitamini aynı anda mı kullanıyoruz. Yoksa 3 gün sadece probiyotik ardından 3 gün multivitamin mi?

Kuş bakımı konusundaki bilgi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için de teşekkür ederim. Paylaşımlarınız sayesinde kuşumun sağlıklı bir şekilde yaşamasına katkıda bulunduğunuzu düşünüyorum.

Geri