Karadeniz Pet

Kuşum Tek Tohum Yiyor Çözüm

Skywalker0220

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun yeminde 7 çeşit tohum var saymak gerekirse

Sarı Darı
Ak Darı
Kırmızı Darı
Yulaf
Keten Tohumu
Aspir
Kanarya Yemi

Kuşum sadece ak darı ve sarı darı yiyor diğerlerini yemiyor çözüm bulmama yardımcı olurmusunuz , sağlığında problem yok fakat fotoğraflara bakınca anlıyorum ki zayıf bir kuş , haftada 2 defa dal darı ve kraker veriyorum ona rağmen zayıf , günün 8 saatinde dışarda belki o yüzdendir bilemiyorum ama diğer tohumları yemesi için ne yapabilirim

Arkadaşlar kuşumun yeminde 7 çeşit tohum var saymak gerekirse

Sarı Darı
Ak Darı
Kırmızı Darı
Yulaf
Keten Tohumu
Aspir
Kanarya Yemi

Kuşum sadece ak darı ve sarı darı yiyor diğerlerini yemiyor çözüm bulmama yardımcı olurmusunuz , sağlığında problem yok fakat fotoğraflara bakınca anlıyorum ki zayıf bir kuş , haftada 2 defa dal darı ve kraker veriyorum ona rağmen zayıf , günün 8 saatinde dışarda belki o yüzdendir bilemiyorum ama diğer tohumları yemesi için ne yapabilirim
Nijer tohumu satın al yemlige koy biraz kilo alır ister istemez

Moderatör tarafında düzenlendi:
Diger tohumları yemesede mühim degil...Birdahakine 1 kg akdarı 1kg sarı darı karıstırın verin...Haftada 1 de sebzeli yumurta maması vs verdiniz mi tamamdır...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Diger tohumları yemesede mühim degil...Birdahakine 1 kg akdarı 1kg sarı darı karıstırın verin...Haftada 1 de sebzeli yumurta maması vs verdiniz mi tamamdır...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mantıklı:)

Aspurlu bir yem almanızı öneririm. Sanırım garden mix kullanıyorsunuz. Kuşların en sevdiği 1. Sıradaki yem aspur kilo almasına da yardımcı olur. 100de 40-50 oranında aspur olan bir yem almanızı öneririm. Ya da harici olarak bu oranda içine ekleyin.

Yemdeki aspur miktarı %30'u geçmemeli, kaş yaparken göz çıkarmayın.
En kaliteli üretici yemleri 100de 50 aspurlu 40-50 her sitede her sayfada görebileceğiniz önerilen miktar sizin yazdığınızda 1e 10 gibi bir fark yok zaten yaklaşık aynı.

Geri