Karadeniz Pet

kuşuma yeni arkadaş aldım :)

Hüseyin20

Yeni Üye
selamın aleyküm . kendimin yerli cins 1 yaşında dişi muhabbet kuşum var. hayvana güzelce baktım , daha sonra bir arkadaşı olsun diye bugün babam bir tane daha muhabbet kuşu almış gelmiş kuş 4 aylık erkek şimdi aynı kafesteler kafesin üzerine örtü örttüm hava soğuk üşümesinler diye bu kuşlar birbirine zarar verir mi ? birbirine alışırlar mı ne zaman alışırlar teşekkür ederim.

Keşke yeni gelen kuşu hemen eski kuşunuzun yanına koymasaydınız çünkü hastalık bit vs getire bilir yani biraz karantina da tutmanız iyi olurdu

selamın aleyküm . kendimin yerli cins 1 yaşında dişi muhabbet kuşum var. hayvana güzelce baktım , daha sonra bir arkadaşı olsun diye bugün babam bir tane daha muhabbet kuşu almış gelmiş kuş 4 aylık erkek şimdi aynı kafesteler kafesin üzerine örtü örttüm hava soğuk üşümesinler diye bu kuşlar birbirine zarar verir mi ? birbirine alışırlar mı ne zaman alışırlar teşekkür ederim.

üstlerini örtmek zarar vermez ama hava boşluğu mutlaka bırakınız.
dişi kuş erkeğe göre büyük, kavga etmeleri muhtemel. Gündüzleri yanyana koyup gözlemleyin. Gece kavga ederlerse sıkıntı olabilir.
ve arkadaşın da dediği gibi yeni gelen kuşta bulaşıcı hastalık ya da bit varsa kuşunuza da geçer. Bir müddet ayrı gözlemleseniz daha iyi olur

Geri