Karadeniz Pet

Kursak mantarı diye bilinen hastalık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşım tamam iyi niyetlisin onu anladıkta hala yanlışında ısrar ediyorsun. Mantar hastalığının en etkili tedavisinin baytril olduğu saçmalığını sürdürüyorsun. Yahu kardeşim bu antibiyotik antibiyotik neden anlamamakta ısrar ediyorsun Mantarı tedavi etmez. Eğer baytirille bir kuşu iyileştirdiysen o kuşun hastalığı ya ecolidir ya salmonelladır yada diğer herhangi bir bakteriyel hastalıktır. Ama mantar değildir!!!
Hocam hayatınızda başarılar diliyorum, umarım iyi bir HEKİM'sinizdir de hayatınız boyunca minik dostlarımıza yardımcı olursunuz. Siz de biz de minik dostlarımıza yardıma devam edelim. :)

2 sene önce Çankırı'da hayvan hastanesine 2 muhabbet kuşumu götürdüm.
buradaki gibi hareketler yaparak kusuyordu. Hayvan hastanesindeki hekimler bana kursak mantarı olduğunu söyleyip bi antibiyotik bir de vitamin verdiler. Antibiyotiği 6 ayda bir kullanırım baytril k ismindeki bir antibiyotiktir vitamin de Avisol'du sanırım tam hatırlamıyorum. Arkadaşın söylemiş olduğu gibi günde sabah akşam olmak üzere 1 hafta kullandık ve kuşlarımız sağlığına kavuştu. Tabii ki uzman doktorların kontrolü altında ilaçlar verilmeli fakat benim o zaman kullandığım ilaç arkadaşın söylemiş olduğuydu. Burayı uzun zamandır biliyorum fakat yazılımcı olduğum için pek zaman bularak aktif olamıyordum. Konuyu gördüm ve yazmak istedim. Herkes birşeyler söylüyor önemli olan doktor kontrolü verilen ilaçalrdır

buradaki gibi hareketler yaparak kusuyordu. Hayvan hastanesindeki hekimler bana kursak mantarı olduğunu söyleyip bi antibiyotik bir de vitamin verdiler. Antibiyotiği 6 ayda bir kullanırım baytril k ismindeki bir antibiyotiktir vitamin de Avisol'du sanırım tam hatırlamıyorum. Arkadaşın söylemiş olduğu gibi günde sabah akşam olmak üzere 1 hafta kullandık ve kuşlarımız sağlığına kavuştu. Tabii ki uzman doktorların kontrolü altında ilaçlar verilmeli fakat benim o zaman kullandığım ilaç arkadaşın söylemiş olduğuydu. Burayı uzun zamandır biliyorum fakat yazılımcı olduğum için pek zaman bularak aktif olamıyordum. Konuyu gördüm ve yazmak istedim. Herkes birşeyler söylüyor önemli olan doktor kontrolü verilen ilaçalrdır
Android uygulama yazılımı yapabiliyor musunuz? Hocam bi projemiz var da sağlam yazılımcı arıyoruz, 2 forum sayfası var burada söylemek istemiyorum orada birkaç kişi ile görüştük fakat baya masraf çıkardılar.

Evet yapabiliyorum. Lütfen skype üzerinden iletişime geçin, projenizi söyleyin elimden geleni yaparım
skype - ahmetcag18

evet evet evet böyle yapıyor benim de kuşum https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kusum-hasta.90833/ konu açmıştım tam da @radyomevlana
söylediğiniz ilacı almaya gidiyorum hemen, alıp tedaviye başlayacağım. Çok teşekkürler.

Üstadım burada gördüğümüz her ilaç fayda etmeyebilir o yüzden bi pet hayvanlarından anlayan hekimlerimiz görsün, zaten verirlerse onlar verecektir gereken ilaçları. Ben sadece tedavi yöntemini söyledim, defaatle söylüyorum isteyen kullanır isteyen kullanmaz ama kanatlılardan anlayan hekimlerimiz yakınsa ilk önce hekimlerimiz görsün. :)

Üstadım burada gördüğümüz her ilaç fayda etmeyebilir o yüzden bi pet hayvanlarından anlayan hekimlerimiz görsün, zaten verirlerse onlar verecektir gereken ilaçları. Ben sadece tedavi yöntemini söyledim, defaatle söylüyorum isteyen kullanır isteyen kullanmaz ama kanatlılardan anlayan hekimlerimiz yakınsa ilk önce hekimlerimiz görsün. :)
Estağfurullah üstadım demeyin :) Tamam ben minnoşumu da alıp gidiyorum doktora :))

Benim kuşum da kursak mantarı oldu veteriner 2 3 güne iyileşir dedi ben uzülmeyim diye mi öyle dedi

İlaç verdi mi hocam? İlaç verilmesi gerekir bu süreçte. 2-3 güne değil 10 günlük süre içerisinde tamamen atlatabiliyor hastamız. :(
İlaç verdi 6 gündür kullanıyoruz. Günün %50 si enerjisi harikası çok güzel ötüyor ama bazen de uyuya kalıyor. Şu an omzumda mükemmel dans ediyor 5 dk önce uyuyordu ama

İlaç verdi 6 gündür kullanıyoruz. Günün %50 si enerjisi harikası çok güzel ötüyor ama bazen de uyuya kalıyor. Şu an omzumda mükemmel dans ediyor 5 dk önce uyuyordu ama
Enerjimiz güzelse inşaAllah iyileşmemiz hızla devam ediyordur. :) Durumlardan haberdar ediniz efendim beni

Merhaba kuşumu götürdüm ama veterinere götürmedim hayvan hastanesi var oraya götürdüm doktor kursak mantarı var dedi. Bi antibiyotik bi de vitamin verdi. Bu konuda bi tartışma çıkmış sanırım özellikle antibiyotik ismini sordum baytril ka antibiyotik dedi. En fazla 1 hafta günde 2 de olabilir 3 de olabilir ağızdan bir damla şeklinde damlatılacak dedi. Sizin tedavi yönteminizle hemen hemen aynısını söyledi. Umarım iyileşir bebişim ya şimdi ilacı verdim yine aynı :((

Merhaba kuşumu götürdüm ama veterinere götürmedim hayvan hastanesi var oraya götürdüm doktor kursak mantarı var dedi. Bi antibiyotik bi de vitamin verdi. Bu konuda bi tartışma çıkmış sanırım özellikle antibiyotik ismini sordum baytril ka antibiyotik dedi. En fazla 1 hafta günde 2 de olabilir 3 de olabilir ağızdan bir damla şeklinde damlatılacak dedi. Sizin tedavi yönteminizle hemen hemen aynısını söyledi. Umarım iyileşir bebişim ya şimdi ilacı verdim yine aynı :((
Rabbimin izniyle atlatacak. Sağlık dururumumuz hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Kuşumun son hali böyle. İlaç bu. Her gün 0,1 damlatıyoruz. Yorum yazdım size 5 dk önce çok iyiydi şimdi yine uyuyor.. Geceleri uyuyamıyorum. Başına bisi gelecek diye.
Screenshot_20220522-164304_Gallery.jpg

Screenshot_20220522-164420_Gallery.jpg

Hocam bu hastalık maalesef ki hastamızı hem çok halsiz bırakıyor hem de yemesinden içmesinden kesiyor. Biraz zor bi hastalık :( İyileşme süremiz 1 haftaya kadar devam ediyor bir haftadan sonra da tam iyileşme aşaması başlıyor. İlacın ismi nedir bilmiyorum o yüzden nasıl kullanılacağı konusunda bir şey diyemeyeceğim. İnşaAllah tez zamanda iyileşir.

En doğru yol tahlil vs yapılarak hastalığın derecesini öğrenip ona göre ilaç kullanmaktır. Bir de sormak istediğim merak ettiğim bir şey var. Kuşum kursak mantarı olduğunda veteriner ilk önce şırıngada kendi hazırladığı bi ilaç verdi 5 gün boyunca kullandık suyuna günde bir cc. Nedir bu antibiyotik mi ne vermiş olabilir.

En doğru yol tahlil vs yapılarak hastalığın derecesini öğrenip ona göre ilaç kullanmaktır. Bir de sormak istediğim merak ettiğim bir şey var. Kuşum kursak mantarı olduğunda veteriner ilk önce şırıngada kendi hazırladığı bi ilaç verdi 5 gün boyunca kullandık suyuna günde bir cc. Nedir bu antibiyotik mi ne vermiş olabilir.
Hocam ben ilk baştan beri söylüyorum bu hastalık çok çabuk ilerleyebilen bir hastalıktır ve ölüm riski çok yüksek fakat siz bence ölüm riski yüksek değil demiştiniz. Saatler içerisinde bu hastalık kuşu tünekte durduramayacak kadar hızla ilerliyor. O hekimimiz (resimdeki miniğimize) hangi ilacı verdi bilmiyorum fakat antibiyotiğe benziyor. Bu süreçte + olarak vitamin takviyesi de şart.

Götürdüğüm doktor da bu illet bir hastalık diyordu. :( iyileşir mi ya bir şey olursa kuşuma ben ne yaparım ://

sdfsffg.PNG

Kilo kaybı var ama düne nazaran sanki biraz daha iyi. 5-10 saniyede bir kusmaya çalışırken şimdi 3-5 dakikada sadece bir kez kusmaya çalışıyor. Sabah ilacı kullandık bakalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri