Karadeniz Pet

kuşum hasta :-((

yunus kılınç

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar herkese. 2,5 yaşındaki muhabbet kuşum kafasını sallıyor, yem puskuruyor anlamadım ne olduğunu. Yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor?

Birincisi acilen kuşları ayırın. İkincisi kursak mantarı olabilir. Kanatlı uzmanın görmesi lazim teşhis için

Hayvanlara bakan hastaneye götürdüm evet dediğiniz gibi kursak mantarı dedi ve şırıngada 2 ilaç verdi bi tanesi antibiyotik diğeri de vitamin dedi. İlaçların ismini özellikle sordum bi konuda tartışma çıkmış doktor da baytril ka antibiyotiğini verdiğini ve en fazla 1 hafta kullanılması gerektiğini söyledi. Durumu burada paylaşacağım umarım iyileşir :(

geçmiş olsun benim de kuşum aynıydı benimkiler iyileşti ama gençti benimkiler umarım sizinkiler de iyileşir

Kuşumun sağlığı gün geçtikçe daha da iyiye gidiyor. O kusma geçti sadece tüylerini kabartıyor. Baytril Ka ilacını ve vitaminimizi kullanıyoruz. İnşAllah tamamen atlatacağız

Bir zamanlar insanlar hastalandığında hemen hemen tüm doktorlar banko antibiyotik yazarlardı çok şükür ki şimdi kısıtlama geldi antibiyotiğin her hastalıkta kullanılmayacağını Bunun yarardan fazla zarar verdiğini anladılar sanırım hayvan hastalıkları için de aynı kısıtlama gelmesi gerekiyor her hastalığa antibiyotik veriliyor.
Evet maalesef paso antibiyotik veriliyor fakat bazı hastalıklar için kullanılması zorunlu maalesef.

Bir zamanlar insanlar hastalandığında hemen hemen tüm doktorlar banko antibiyotik yazarlardı çok şükür ki şimdi kısıtlama geldi antibiyotiğin her hastalıkta kullanılmayacağını Bunun yarardan fazla zarar verdiğini anladılar sanırım hayvan hastalıkları için de aynı kısıtlama gelmesi gerekiyor her hastalığa antibiyotik veriliyor.
Bunun izahını doktor yaptı. Bu hastalıkta antibiyotik tedavisi haricinde kullanılan ilaçlar fayda etmeyebilir bu sebeple antibiyotiğin verileceği söylendi. Yani bir nevi @radyomevlana lana 'nın dediği gibi mecburi kullanılması gerek. @radyomevlana kuşumuzun sağlığı şükürler olsun çok iyi. Ötmeye başladı ve birazcık yemek yiyor. Biraz tüylerini kabartıyor halâ ama öncekine göre çok çok iyi şu anda.

Bunun izahını doktor yaptı. Bu hastalıkta antibiyotik tedavisi haricinde kullanılan ilaçlar fayda etmeyebilir bu sebeple antibiyotiğin verileceği söylendi. Yani bir nevi @radyomevlana lana 'nın dediği gibi mecburi kullanılması gerek. @radyomevlana kuşumuzun sağlığı şükürler olsun çok iyi. Ötmeye başladı ve birazcık yemek yiyor. Biraz tüylerini kabartıyor halâ ama öncekine göre çok çok iyi şu anda.
Sevindim hocam, miniğimizin sağlığını takipteyim bilgilendirirseniz sevinirim.

Geri