Karadeniz Pet

Kursak Mantari Megabakteri hakkinda

Lostheaven

Yeni Üye
Selamlar veteriner diski tshlili sonucu megabakter tespit edildi götürmeden önce flucan 5 gün + probiyotik 5 gün ara 4 in 1 mix 4 gün ishal ildugu için kusma yaptigindan erken kestim megabakteri cikinca bu hastaliga 3n iyi amfirsibin b dediler temini konusunda yardım rica edicem

Ataşehir Google yazınca cikiyo bu arada kuş bişi yiyemiyor di kekik yağı damlatim yedi yane bizim durum vahim Türkiye'de değilde başka ülkede olsak ağız içinde olan mantarı aletle alıyorlar kuş rahatliyomus bizim beeki ünv vetinerleri yaparmi bilmiyorum ama böyle bişi gerekli çünkü suanki durum benim oğlumda ilericseviyede nefes alışı oda engeliyo geçici olarak kekik yağı sıkınca yem yemesi ve salonda 2 tur attı yane hem uçmasına engel hem yemesine şuan mikostatin kullanamıyorum veteriner kılan dedi ama 4 gün antibiyotik verdim 4 üncü gunu megabakter olduğunu öğrenince kestim alcol ve sekerde var nistatin içeren hap araştırın artık ama bu hafta probiyorik ve vitamin suyu asitlestirrek için elma sirkesi dışında bişi yapmicam

Gözümle de gördüm ince uzun çubuk şeklinde ve çok sayıda vardı dışkıda demeli baya çoğalmış kuş ondan belli etti kabarark ve bişi yemiyerek yoksa sinsi hastalık kendini surekki tarayan kuş bişi yemiyorsa yiyemiyordur ama işte imkanım yokki donanımlı veteriner bulabilsem

Boğazında büyük ihtimal yemesine engel mantar var bağışıklık ondan düştü vecogaldi bagisikligi güçlendirmeden tedavi ye tekrar başlamam olumlu sonuç vermez flukan verdim 6 gün 3 günde probiyotik çok az toparladı ama ilacı birakinca kusma devam etti yarın bakalım Arıcam böyle bişi yaoiyorlarmi ozel bir aleti varmış

Geri