Karadeniz Pet

Kursak Mantarı Şüphesi

Enes Greyback

Meraklı Üye
Herkese selamlar. Yaklaşık 1.5 senelik bir erkek muhabbetim var. Şu sıralar durumu kötü gibi. Sürekli kabarık durup uyukluyor. Kafes tellerinde ve etrafında topaklanmış yemler var. Ağız kokusu ve çevresinde salya var. Ayakları sürekli soğuk durumda. Zayıflık var ve göğüs kemiği belirginleşmiş. Ne yapabilirim acilen şu durumda? Bilgili, tecrübeli kişiler çözüm önerirse, durumu yaşamış kişiler özellikle çok müteşekkir olurum. Hayırlı günler...

Dışkı ve kuşun fotoğrafını atın dışkı görselleri olabildiğince iyi aydınlatılmış ve taze olsun.

Selamlar, kafesin dibine baktım şimdi. Yeşil olanlara ellediğimde taze olduklarını gördüm, kuru olanlar hep siyah. İlk anda yeşil görünüyor.

Taze dışkı

Şu anda yavrum titriyor bayağı ve sürekli salyalı yem kusuyor etrafa. Kursağı doluydu, tutamıyor herhalde anlamadım. Kafasını sallayıp kusuyor şu anda.

Dışkısı normal.
Kursak mantarında dışkı değişimi olmuyor mu ki? Belirtiler hep benzer o yüzden onu düşündüm aklıma başka bir şey gelmedi. Yani şu an çok ciddi bir şeyi olduğu ve son evrelerinde olduğu bariz, umarım yanılıyorumdur ama az bilgimle bile görebiliyorum. Nedir durum sizce?

Kursak mantarında dışkı değişimi olmuyor mu ki? Belirtiler hep benzer o yüzden onu düşündüm aklıma başka bir şey gelmedi. Yani şu an çok ciddi bir şeyi olduğu ve son evrelerinde olduğu bariz, umarım yanılıyorumdur ama az bilgimle bile görebiliyorum. Nedir durum sizce?
Şuan yeni yaptığı dışkıyı atma imkanınız varmı.

Şuan yeni yaptığı dışkıyı atma imkanınız varmı.
Hocam şimdiye dek attıklarımın hepsi yepyeniydi zaten. Siyah olanlar da yeşil olanlar da öyle. Telefon flashıyla biraz daha koyulaşıyor sadece onu farkettim. Son attıklarım anında çekilmiş fotolar.

Hocam şimdiye dek attıklarımın hepsi yepyeniydi zaten. Siyah olanlar da yeşil olanlar da öyle. Telefon flashıyla biraz daha koyulaşıyor sadece onu farkettim. Son attıklarım anında çekilmiş fotolar.
Dışkıda bir sorun yok. Kusma hala devam ediyor mu

Mikostatin şurup ya da triflucan şuurp alıp kullanabilirsin. Dışkısıda normal ama.
Flukonazol etkeni olan ilaçlardan yani yanılmıyorsam. Bu arada dün baktığımda 2 dışkısının etrafında yeşil leke vardı. Dışkı fotosu bana ait değil fakat aynen böyle. Tekrar çekip zaman kaybetmek istemedim, o yüzden koydum buraya. Onun dışında belirtiler aynı, başka hastalık varsa aklınıza gelen paylaşırsanız mutlu olurum. Bu doğrultudaysa mantar ilaçlarına başlayayım artık.

Flukonazol etkeni olan ilaçlardan yani yanılmıyorsam. Bu arada dün baktığımda 2 dışkısının etrafında yeşil leke vardı. Dışkı fotosu bana ait değil fakat aynen böyle. Tekrar çekip zaman kaybetmek istemedim, o yüzden koydum buraya. Onun dışında belirtiler aynı, başka hastalık varsa aklınıza gelen paylaşırsanız mutlu olurum. Bu doğrultudaysa mantar ilaçlarına başlayayım artık.
Mikostatin kullanmayın, flucan ya da zolax kapsül aynı etken madde zaten

Geri