Karadeniz Pet

Kus Kumu Almaya Gitmistim Oysa :')

Welli

Meraklı Üye
Kafesi ne hale getirdim bir sürü sey doldurdum ben ne yaptim :')))

(Fazla vurmayin)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-01-07 at 19.40.35.jpeg
    WhatsApp Image 2017-01-07 at 19.40.35.jpeg
    283.9 KB · Görüntüleme: 96
  • WhatsApp Image 2017-01-07 at 19.41.12.jpeg
    WhatsApp Image 2017-01-07 at 19.41.12.jpeg
    218.1 KB · Görüntüleme: 87

(Fazla vurmayin)
Maşallah kuşlarınız sağlıklı görünüyor. Çok iyi baktığınız taa burdan belli oluyor. Kafesi çok kalabalıklaştırıp hareket alanlarını daraltmamanızı tavsiye ederim. Tünekleri bile öyle konumlandırın ki kuşlar uçabilsin. Başka söylenecek bir şey yok tebrik ederim iyi bakıyorsunuz.

Maşallah kuşlarınız sağlıklı görünüyor. Çok iyi baktığınız taa burdan belli oluyor. Kafesi çok kalabalıklaştırıp hareket alanlarını daraltmamanızı tavsiye ederim. Tünekleri bile öyle konumlandırın ki kuşlar uçabilsin. Başka söylenecek bir şey yok tebrik ederim iyi bakıyorsunuz.

Benden iyi besleniyorlar (Ciddiyim :D). Arkadaslar ''sen hariak bir baba olursun'' diyorlar :D. Bugün gittim sirf 30 Euroluk yiyecek icecek vitamin falan filan aldim. :D Bir de her gün sabah ve aksam ucuruyorum. Tek problem geceleri buzdolabi bazen calisiyor bir dakikaligina ve uyaniyorlar sanirim ama sonra tekrar uyaniyorlar. O sorunu da malesef cözecek durumum yok cünkü apart daire, tek oda var.

Benden iyi besleniyorlar (Ciddiyim :D). Arkadaslar ''sen hariak bir baba olursun'' diyorlar :D. Bugün gittim sirf 30 Euroluk yiyecek icecek vitamin falan filan aldim. :D Bir de her gün sabah ve aksam ucuruyorum. Tek problem geceleri buzdolabi bazen calisiyor bir dakikaligina ve uyaniyorlar sanirim ama sonra tekrar uyaniyorlar. O sorunu da malesef cözecek durumum yok cünkü apart daire, tek oda var.
Kuşlarınız çok şanslı Evleneceğiniz hanım da şanslı demekki :D

(Fazla vurmayin)

Dostum bildiğim kadarıyla yavru almak istiyorsun o yüzden kafesi olabildiğine mütevazi hale getir. Ayrıca tünekleri dikey olarak değil yuvalığa paralel olarak koy bence birisi yuvalığın girişine yakın yere doğru olsun diğeri biraz daha yukarıda olsun. Yemlik suluk vb şeyleri de eğer kullanmayı öğrendilerse birbirinden ayrı yerlere yerleştir ki hareket etmek zorunda kalsınlar. Daha alışık değillerse daha yakın tutup alıştıklarında uzaklaştırabilirsin ayrıca dikkat et ona dolanıp kanadını ayağını incitmesinler.

Kus kumu ve yemi hep yan yana mi koyayim?

Bu arada evet yavru almak istiyorum o yüzden her gün protein veriyorum bir de nijer tohumu alacaktim ama böylesine büyük bir petshop'ta nijer tohumu yoktu artik satmiyoruz kendi hazirladigimiz yemlere de karistirmiyoruz dediler neden bilmiyorum sasirdim.

Not: 3.000 Metrekareymis ziyaret ettigim petshop. :D

Ekli dosyalar

• Frankfurt_Slideshow_1.JPG
    Frankfurt_Slideshow_1.JPG
    74.7 KB · Görüntüleme: 48
Bu arada evet yavru almak istiyorum o yüzden her gün protein veriyorum bir de nijer tohumu alacaktim ama böylesine büyük bir petshop'ta nijer tohumu yoktu artik satmiyoruz kendi hazirladigimiz yemlere de karistirmiyoruz dediler neden bilmiyorum sasirdim.

Not: 3.000 Metrekareymis ziyaret ettigim petshop. :D

Nijer tohumunu hiç kullanmayan üreticiler de var işe yaramadığını yağlandırdığını düşünüyorlar. Ama o kafes çok dolu :D

2 salincak ve asma oyuncak cikarsa ideal olur mu doluluk konusunda? Simdi bir tane daha fotograf ekleyecegim dikine olan tünegin fonksiyonunun daha iyi görünmesi icin.

Düsüncem suydu: Simdi bu kuslar hep fotoda da görünen kücük tünekte duruyorlar, onu seviyorlar nedense. Bir de egimli tünek yaptim ki yuva ile yemlik arasindaki baglantiyi saglasin. Disi hemen alisti zaten kisa tünekten asagiya zipliyor yemini yiyor oradan da cani isterse uzun tünek sayesinde yuvasina yürüye yürüye gidiyor hemen.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-01-07 at 21.34.24.jpeg
    WhatsApp Image 2017-01-07 at 21.34.24.jpeg
    322.8 KB · Görüntüleme: 49
  • WhatsApp Image 2017-01-07 at 21.34.23.jpeg
    WhatsApp Image 2017-01-07 at 21.34.23.jpeg
    241.9 KB · Görüntüleme: 41
Merdiven sayesinde de yere düserse tirmanip ana tüneklerine (kisa olan tünek) cikabiliyor :D

Merdiven sayesinde de yere düserse tirmanip ana tüneklerine (kisa olan tünek) cikabiliyor :D

Ben kendi fikirlerimi söylüycem. Merdiven olmassa uçmaya çalışacaktır büyük ihtimalle bu yararlı bişey çünkü kuşlar çiftleştikten sonra uçurmak için çıkaramassın. Benim kanaatimce kafeste ne o salıncak ne zil mil ne de o oyun ipi olmamalı. İki tünek iyidir yuvaya yakın olanı yuvanın ağzına doğru yuvaya paralel diğerini ise aynı şekilde paralel karşısına ve yukarıya as. Ana ihtiyaçları ayrı tut ki uçup hareket etmeye üşenmesinler. Evet merdivenden yürümesi çok tatlı olabilir ama fikrim bu hem bu birbirlerine olan ilgi ve odaklanma açısından daha iyi.

Dogru diyorsun baka baka biraz hevesimi alayim da cikartirim dediginiz tarzda bir sisteme gecerim :D

@Berşan Değirmenci ustama tamamiyle katılıyorum. Sürekli değişim sürecine de girmeyin. Zaten çiftleşme vs. olduğu zaman başka bir değişim daha yapmayın. Ayrıca aslında sizin ordaki memlekette çok kaliteli iyi üreticiler vardır, eğer ziyaretlerine giderseniz fotograflarını bekleriz. Gerçekten kaliteli kuş üretiyor Avrupa'daki üreticiler.
(Umarım yanlış hatırlamıyorum, Almanya taraflarındasınız diye biliyorum ama?)

@Berşan Değirmenci ustama tamamiyle katılıyorum. Sürekli değişim sürecine de girmeyin. Zaten çiftleşme vs. olduğu zaman başka bir değişim daha yapmayın. Ayrıca aslında sizin ordaki memlekette çok kaliteli iyi üreticiler vardır, eğer ziyaretlerine giderseniz fotograflarını bekleriz. Gerçekten kaliteli kuş üretiyor Avrupa'daki üreticiler.
(Umarım yanlış hatırlamıyorum, Almanya taraflarındasınız diye biliyorum ama?)

Bugün balkonun fotosunu paylaştım aydınlandım ama kötü oldu :D Sen daha görmedin tabi.

Tesekkürler arkadaslar. Alperen kafes imac degil ferplast diye bir marka. Cihat kendimi biraz gelistirirsem üreticilere gittigimde cekerim bir iki video. Keske bir cift jumbo alsaydim üreticiden 40 Euro bir cifti showlarin. Bana normalde yerli opalin kusu ve kafesi bir tanidigim vardi bakamayacagim diye, ben de sonra dedim bu yalniz sikilir o yüzden gittim evin yakininda birisi üretiyor, onda da show jumbolar varmis sirf o zamanlar bilmiyordum tabi en degerli tür oldugunu öyle aldim ciktim. Simdi pismanim diyorum kendi kendime keske iki show alsaydim cok düsündüm disi yerliyi vermeyi birisine ve yerine disi show almayi ama bu kusa da baglandim simdi bu kus giderse resmen vicdan azabindan ölürüm ve cok özlerim o yüzden bunlar da böyle bir cift oldu artik. Her eve girdigimde disi kuyrugunu pir pir pir salliyor cok mutlu oluyorum, her ne kadar cok bulunan ve haliyle degersiz gözüyle bakilan bir yerli olsa bile. :D

Geri