Karadeniz Pet

Kuş Piyasası

• Konbuyu başlatan Üye silindi 29645
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 29645

Guest
Arkadaşlar merhaba. Sizce piyasa fazla mı durgun? Şu sıralar kolay kolay kuş sahiplendirebilen görmedim. Bir kaç gün önce İstanbul Eminönü petshoplarina düştü yolum. Orada sözde yavru çeklere 75 tl fiyat çekiyorlar. Kuşlar bakımsızlıktan dökülüyor oysa ki. Yemin kilosuna 15 tl diyorlar. Biraz abes kaçacak ama dal darının kilosuna eleman 75 tl dedi. Bu fiyatları duyunca hemen uzaklaştık haliyle. Bilginiz dahilinde düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim. Hayırlı Ramazanlar

Arkadaşlar merhaba. Sizce piyasa fazla mı durgun? Şu sıralar kolay kolay kuş sahiplendirebilen görmedim. Bir kaç gün önce İstanbul Eminönü petshoplarina düştü yolum. Orada sözde yavru çeklere 75 tl fiyat çekiyorlar. Kuşlar bakımsızlıktan dökülüyor oysa ki. Yemin kilosuna 15 tl diyorlar. Biraz abes kaçacak ama dal darının kilosuna eleman 75 tl dedi. Bu fiyatları duyunca hemen uzaklaştık haliyle. Bilginiz dahilinde düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim. Hayırlı Ramazanlar
Ben Beyazitde oturuyorum Eminönne evimiz yakın 10-15 dakkalık yol yürüyerek. dal darı sordum paketi 15-20 lira dedi içindede 2-3 salkım var bende o yüzden almadım çok pahalı diyolar.. uygun fiyata nerden bula biliriz acaba ?

Uygun fiyata birşey bulmak zor piyasa kötü, enflasyon var döviz kurları yükseldiği için ithal edilen ürünlere de zam geliyor. Bende ara sıra uğrarım oralara fiyatlar pahalı... Yemleri internet den baksanız belki biraz daha ucuza satın alabilirsiniz araştırmak gerekiyor.

Aynı şehirde yaşayan arkadaşlar internetten kaliteli yemleri 10-20 kg olarak toptan alıp paylaşırsa bence uygun fiyata yem bulmuş olabilir. Bu forumdaki arkadaşlar imece usuluyle yardımcı olabiliriz birbirimize. Ağırlık İstanbulda yaşıyor zaten birbirinize yardımcı olabilirsiniz benim gibi anadoluda küçük şehirde olanlar piyasaya mahkum kalıyor ama bende internetten kampanya oldukça toptan almaya çalışıyorum 3-5kg olarak

Bu fahiş fiyat artışlarına pek şaşırmamak gerek, ülkede üretim yok her şey dışa bağımlı hale geldi bu da doğal olarak (döviz artışı vs) her şeye yansıyor, üretim yoksa ekonomi bitmiş demektir.

Eminönü hep pahalı oluyor.orada heryere gidip tek tek fiyat almak lazım.aynı özellikte bir kuş bir yerde 70-80 başka bir dükkanda 50-60 diyor.sultan papağanı sormuştum çok güzel bir rengi vardı 200 dediler.başka bir yerde 300.yem için vitakrafta 1 kg 20 tl benim evin oradaki petshopla aynı fiyat.

Ankarada demetevler kuş pazarından dal darının paketini 7.5 tl ye aldım. Kilosuna 35 tl dediler. Normal karışık yem 10 tl. ak darı 10 tl. aspur 10 tl. muhabbet kuşu 40 tl den başlıyor. mamalar 20-40 tl arasında. Piyasa fiyatları son dönemde inanılmaz arttı. Ankarada çok üretimhane kapatan oldu. bu gidişle hobiden iyice soğuyacak insanlar. herkese keyifli hobiler dilerim. iyi ramazanlar.

Piyasa kötü denildiği gibi ucuz bir şey yok. Kuş piyasası da durma noktasında sadece tanınmış belli başlı kişiler satış yapabiliyor.

Global sorun olabilir mi? :)) Rusya'dayim. Onceki yavrulari 10 gun icinde kapis kapis sattim, su an 5 yavrudan ikisi bildigin elimde buyuyor 1 ay dolmak uzere arayan yok :)

Arkadaşlar inanın böyle giderse bazı arkadaşların da belirttiği gibi hobiyi birakacak insanlar. Ki gerçekten üretimhane kapatan bir çok insan gördüm bende. fkzmc arkadaşımızın belirttiği gibi yavrular hep elde kalıyor. Hadi tanıdıklar görüyor istiyor ama her kuluçka bir kaç yavruya o talih vuruyor. Kalanlar bazen iki ya da üç aylık olana dek elimde bekliyor. Şimdi bendeki 10 kuşun hepsini ilan verdim. Buradan ve Kus pazarı sitesinden. Kısmetse güzel bir jumbo cift alacağım Ahmet Aslan abimden. Umarım onların yavruları daha kolay yuva bulabilirler.

Bu arada şunu da ekleyeyim. Bulunduğum mevkideki bir petshoptan alışveriş yapıyorum. Nature yem satıyor. İçeriği de tatmin edici. Aspur, yulaf, ak, sarı, kızıl darı vs. hepsi mevcut uygun düzeyde. O insanı kanser eden boyalı ekmekte yok. 9 Tl kilosu. Kızıl dal darı 35 Tl kilosu. Aspur 10 Tl. Yulaf 8 Tl. Büyük kalamar kemikleri 5 Tl (en küçüklerini Eminonunde sorduğumda 5 Tl demişti). Vaziyet bu yani. Mesela geçenlerde de Rainbow yavru getirmiş 5 tane. Gayet de güzellerdi maşallah. 125 Tl dedi. Rainbow piyasasını daha iyi bilenler vardır. Yorumlarlarsa sevinirim.

38082
38081
38083

eminönü'nde o 75 lira olan yavruları ben de gördüm. eskiden eminönü nispeten daha ucuz olurdu. şimdi mahallemdeki petshop daha ucuz. hadi bende sadece 3 tane kuş var ama çok kuşu olana allah yardım etsin.

Bu maliyetler böyle arttıkça fiyatlar inmeyecek maalesef.

Ben o an orada almak istedim :) Dediğiniz gibi çok tatlıydı keretalar. Ozellikle ilk fotoğrafta en öndeki erkeğin rengi çok hoşuma gitmişti.

düşüncemi belirteyim. sadece karnımı doyuruyorum hiç kimseyle hiç bir konuda alışveriş etmiyorum. sadece markete gidip yiyeceğimi alıp çıkıyorum. kıyafet falan zaten yok eskileri giyerim. mevcut kuşlarıma da online kiloluk yem siparişi.. bitti gitti. tavsiyem karnınızı doyurup hayatta kalmaya çalışın. kimseye hakkı olmayanı verip sevindirmeye gerek yok. burda bile adam yuvadaki kuşa fiyat çekip, veren olmazsa pet shopa bırakıcam diyo..... o yüzden kuş piyasası olmuş başka piyasa olmuş farketmez

Son düzenleme: