Karadeniz Pet

Kuş Piyasası

• Konbuyu başlatan Üye silindi 29645
  • Başlangıç tarihi
Şu an beslediginiz kuşların fotoğraflarını paylaşabilir misiniz? Etkileşim olur.

Ekli dosyalar

• IMG_1390.JPG
    IMG_1390.JPG
    223.7 KB · Görüntüleme: 33
Profilindeki fotoğrafta yan durduğu için mosmor göründü. Kusura bakmasın hanfendi :)

Tek kafeste iki dişi ileride sorun çıkarır ama ;) O kafes ikisinden birine fazla.

Şu an beslediginiz kuşların fotoğraflarını paylaşabilir misiniz? Etkileşim olur.

iki sevda papağanıyla iki hint bülbülü besliyorum ama Zayiat çok fazla oldu malesef. 12 bülbül ve bir muhabbet ile diğer mavi sevdamı aynı dönem kaybettim. kalanların fotosunu atarım ama özellikle en sevdiğim kanserden kaybettiğim mubuşimi sevdamı atayım şimdilik o zaman..

381063810838109

Son düzenleme:
Maşallah çok tatlılar. Umarız tüyleri kadar ömürleri de bol olur

Ankarada demetevler kuş pazarından dal darının paketini 7.5 tl ye aldım. Kilosuna 35 tl dediler. Normal karışık yem 10 tl. ak darı 10 tl. aspur 10 tl. muhabbet kuşu 40 tl den başlıyor. mamalar 20-40 tl arasında. Piyasa fiyatları son dönemde inanılmaz arttı. Ankarada çok üretimhane kapatan oldu. bu gidişle hobiden iyice soğuyacak insanlar. herkese keyifli hobiler dilerim. iyi ramazanlar.
Anadolu zahirecilikten alıyorum hocam ben en uygun orası Ankara’da tavsiye ederim . Demetevler kuş çarşısı bi pet shop falan mı yoksa çeşitli pet shopların bulunduğu pazar gibi bir yer mi ?

Kuş piyasasını etkileyen faktörler :
1.) Dünyada ve ülkemizdeki ekonomik sorunlar.Döviz artışları.
2.) Yaz aylarında insanların tatil,gezme,iş gibi aktivitelerde evcil hayvanlara zaman ayıramaması.
3.) Kuş alan kişinin aldığı kuşu tanımaması ve kuşun vefatı halinde üzülerek uzun zaman kuş bakmaması)
4.) Kuşların bakımından bir süre sonra bıkılması ( oyun oynarken iyi fakat kafes temizlemeye gelince zor geliyor)
5.) Herkes aldığı kuşun hemen eline gelmesini ve konuşmasını istiyor.
6.) İnsanlar bulunduğu şehirde iyi ve güvenilen üretici bulamadığı için mecburen petshoplara yöneliyor.

Bence en önemli faktör üretim yok. Yeni hasat dönemi ağustos gibi olacak. O zamana kadar adam gibi taze kızıl dal darı bulamıyorum mesela piyasada. Kuş kafesleri mesela. Çoğu yabancı marka. Çin'den ithal. Kendimiz bir kafes de uretemiyorsak ucuza, vay halimize :)

Anadolu zahirecilikten alıyorum hocam ben en uygun orası Ankara’da tavsiye ederim . Demetevler kuş çarşısı bi pet shop falan mı yoksa çeşitli pet shopların bulunduğu pazar gibi bir yer mi ?

Mezalığın 1 nolu kapısının karşısında her pazar kurulan kuş pazarı hocam. üreticilerin satış yaptığı tek gün kurulan geçici pazar.