Karadeniz Pet

Kuşlarım kavga mı ediyor yoksa kur mu yapıyor?

spycie

Yeni Üye
Merhabalar,

İki tane muhabbet kuşum var. Normal olan kuşumuzu, 23 Mart tarihinde aldık. Bize 2 aylık olduğu söylenmişti. Kendisi bize alıştı. Elimize konuyor, yanımıza geliyor, kafamıza konuyor. Karantina süreci bitince işlerimize döneceğimiz için yanına bir arkadaş almak istedik. Kuşumuzun dişi olduğundan eminiz. O nedenle erkek kuş aradık. Ancak, hayvan ithalatında sınırlama olduğu için, erkek muhabbet kuşu bulma konusunda büyük zorluk yaşadık. Sonunda Ramazan ayının ikinci haftası Japones kuşumuzu edindik. Bize erkek ve 9 aylık olduğu söylendi. Biz ne cinsiyetinden ne de yaşından emin değiliz. Ya bizim kuş çok gelişkin ya da Japones çok küçük kalmış. Bizim kuş dev anası gibi duruyor yanında.

Yem yerken arada bizim kuş onun yemliğine gidip darlıyor, onun dışında kafeste birbirlerine çok bulaşmıyorlar. Arada birbirlerine yem de kusuyorlar. Son zamanlarda ilk kuş Japones'i dışarıdayken perdede kıstırıyor ve ayağına muzurlanıyor. Videolardaki durumun ne olduğunu çözemiyoruz. Lütfen yardımcı olursanız ne yapacağımıza karar verebilmek istiyoruz.

Japones bize hiç alışmadı, kafesten çıkıyor ama yanımıza gelmiyor, elimize konmuyor. Elime alıp alıştırmaya çalışıyorum ama sakinleştikten sonra hemen kaçıyor. Diğeri de ona kötü davranıyorsa hayvancağızı boşa strese sokmak istemiyorum. Cinsiyetinden de emin değiliz, iki dişi kuş birbirine yem kusar mı onu da bilmiyoruz.Lütfen yardımcı olur musunuz?

WhatsApp Image 2020-06-01 at 21.16.50 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-05-15 at 09.30.26 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-05-15 at 09.30.26 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-05-15 at 09.30.26.jpeg
WhatsApp Image 2020-06-01 at 21.16.50 (1).jpeg

dişi daha 2 aylık demişsiniz erkek 2 aylık kuşa kur yapsada sonuç alamaz.

Dişi iki aylık değil biz aldığımızda 2 aylık dediler, şu anda 5-6 aylık olmalı.

Diğerinin erkek olduğundan da şüpheliyiz. Petshop öyle dedi ama olmayabilir de. o yüzden iki dişi kuş birbirine yem kusar mı ilgilenir mi diye sordum aslında.

Ben ikisininde dişi olduğunu hatta ikisininde net 6aylığı geçtiğini düşünüyorum.Farkederseniz gaga renkleri beyazlasıyor.Daha bilgili kişiler bakabilir.

Bunu da bugün çektim. Anlaşıyorlar mı anlaşamıyorlar mı anlayamıyorum. İki dişi kuş birbirine yem kusar mı?

Geri