Karadeniz Pet

kuşlarımı ayırdım

MİKAİL

Yeni Üye
2 çift muhabbet kuşu almıştım yaşları 1 civarı hepsinin. yem kusma kaşıma yuvaya girme ayak atma hepsi var çiftleşme olmuyordu. çiftimin birini ayırdım foto yüklüycem. ayırdığım dişi kuşun göz tüylerinde dökülme var birde. sularına vitamin attım mama yapıp veriyorum hepsine 2 güne bir. ayırmadığım çiftim iyi anlaşıyor ama çiftleşme görmedim hiç ama dişi kuş yuvalığa çok ilgili içerisinde tıkırtılı sesler geliyor bunlarıda ayırmalımıyım. ayırdığım çiftde verim alırmıyım ne kadar süre ayrı kalsın yardımcı olurmusunuz arkadaşlar. kusura bakmayan 2 çifti birden anlatım karıştı biraz.ayırdığım çift erkek yuvalıklı kafeste. akşamları bulundukları odaya gidip lambayı yakıp izliyorum ama 2 çiftimdede çiftleşme hiç görmedim. ayırdığım çiftimin erkek aşırı kızgın ama. d

Ekli dosyalar

• IMAG1003.jpg
    IMAG1003.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 36
  • IMAG1004.jpg
    IMAG1004.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 37
  • IMAG1010.jpg
    IMAG1010.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 35
arkadaşlar tecrübeli biri lütfen bana yardımcı olabilirmi

Ayırmadığınız çift kalsın yuvada tıkırtı geliyorsa hazırlık yapıyor diğer çift 15 gün ayrı kalsın sağlıkla besleyin

arkadaşlar yardımcı olcak varmı Allah rızası için

aynı durum bende de var yuvaya giriyor öpüşüyor kaşıyor ama çiftleşme yok en iyi kendi haline bırakman 2 günde bir yumurta maması ver başka bişey yapmana gerek yok

sürekli mama veriyorum sürü psikolijisi önemli diye 1 çift daha aldım yine yok

evde besliyorsun çok normal kardeşim ev ortamında 2 ay 3 ay sürebiliyor kızıştırıcı vererek hızlandırabilirsin

oda olmadı dişi ayırıp sadece kızıştırıcı yemler besle 10 gun kadar normal yem ve mama verme bide

ayırdığım çiftiminin dişisi sürekli ötüyodu kafa sallıyodu, erkeği ise zaten baya kızgın dişiyi erkeğin yanına attım erkek yılmadan çiftleşmeye uğraştı ama dişi izin vermedi geri yanından alıp ayırdım tekrar napmam gerek?

Birde ayırmamış olduğum çiftimin dişisi yuvadan hep tıkırtılar yapıyodu bazen gün içinde. Dün akşam baktığımda porsumuş duruyodu, kuyruğu yerdeydi ve sürekli kuyruğunu titretiyodu ama erkek ayak attığında izin vermiyodu. Kuşlarıma gündüz izleyen yek bende sadece akşamları biraz yanlarına gidip bakıyorum ama çiftleşme görmemiştim hiç. nedendir arkadaşlar

üretim sabır işi bence. kuşlarda yem kusma ayak atma yuvaya girme varsa ayırmanın manasını çözemedim. havuç, galate unu, yumurta, keçiboynuzu tozu ile düzenli mama yapın gerisini sabrederek onlara bırakın. sizin kuşlarda ayırmaya gerek yok.

çok iyi anlaşan kuşlarımı ayırmadım 2. satırda anlattığım. ama ayırdığım çiftinin erkeği iyi ama dişi çok itiraz ediyo vurduğu oluyo ama daha önce yumurtlamış halde almıştık ev değişince yatmamıştı