Karadeniz Pet

Kuşlarımı nasıl kızıştırırım

Furkan6363

Yeni Üye
Dişim bir türlü kızışmıyor ne yapmalıyım Nijer veriyorum başka ne gibi takviyeler yapmalıyım

Size de 50 tane konu açtık cevap yazan yok keşke üye olmasaydım bu siteye

Kuşunuz kaç gündür sizde? Eşiyle arası nasıl? Kaç yaşında? Gibi sorulara cevap vermeniz lazım.

Şunu da belirteyim;
1 tanesi bu konu olmakla beraber toplam 5 tane konu açmışsınız. Ve 4'üne cevap almışsınız. Sadece 1 tanesine cevap verilmemiş. Üyelik sildirmek isterseniz @alpdna ile iletişime geçmeniz yeterli.

Erkek olan 9 aydır şimdi 1 yaşında,dişi olan 3-4 aydır bizde dişim ilk geldiğinde kısılmıştı ama erkeğin yanına koyunca 1 ay sonra falan ceresi beyaz-mavi oldu aralarında eş tutma durumu var kafa kaşıma-yem kusma görülüyor erkeğim 6 aylıkken yani 6 ay önce kızışma dönemindeydi dişim ile iyi anlaşıyorlar ama kızıştırmak için ne yapmalıyım özellikle de dişiyi;
Yani anlatmak istediğim hiçbir konuya istediğim cevabı alamadığım cevabınız için şimdiden teşekkürler iyi akşamlar :)

Dişi kaç yaşında? Eğer erkekten yaş olarak büyükse çiftleşme olmayabilir.Daha 3-4 aylık ise o zaman daha yetişkin sayılmaz biraz daha bekleyin 6 aylık olsun en azından.Röhnfried e 50 takviyesini kullanabilirsiniz üreme hızını arttırmak için.

Dişi kaç yaşında? Eğer erkekten yaş olarak büyükse çiftleşme olmayabilir.Kuşlarınızdan yavru almak istiyorsanız ikisi de en az 1 yaşında olsun. Dişi kuşlar 6 aylıkken kızgınlığa girseler de üretim için tavsiye edilmez,biraz daha büyümesi önerilir.
Röhnfried e 50 takviyesini kullanabilirsiniz üreme hızını arttırmak için.

Kimse cevap yazacak mı ?

Fotoğrafı siteye yükleyememişsiniz. Hızlıresim yükle sitesinden tekrar deneyin ve linki önce kontrol edin, fotoğraf görünüyor ise yapabilmişsinizdir sonra buraya linki atın bakalım fotoğrafa

Fotoğrafa baktım.Dişi daha kızgınlık dönemine girmemiş kızışmamış. Dişi izin vermedikçe çiftleşme çok zor. Erkek kuş çiftleşmeye hazır kızgınlık döneminde. Ama ikisinin de kızgın olması gerekir. Röhnfried E50 kullanın 👍
Uyarı yapayım ama dişi 1 yaşında olsun en az üremesi için.

Zaten 1 yaşında değil mi 2 ay önce kızgınlık dönemindeydi

Ceresi kahverengileşen dişi kuşlar kızgınlık dönemine girmiş sayılır. Sizin kuşun ceresi şuan öyle görünmüyor. Çiftleşmek istediği zaman kuyruğunu kaldırır dişiler. Takviye kullanın. Dişi ne zaman onay verirse o zaman çiftleşme olur. Dişi kuşu hazırlamanız gerekir.

Yalnız kuşlarım yuvaya da hiç girmiyor erkek olan tek bazen giriyor yuvaya girmeleri için bişey yapmam lazım mı

Yalnız kuşlarım yuvaya da hiç girmiyor erkek olan tek bazen giriyor yuvaya girmeleri için bişey yapmam lazım mı
Erkek kuş hazır olduğu için içgüdüsel olarak yuvalığa giriyor olabilir. Dediğim gibi dişi kuş hazır olmadıkça çiftleşme zor gerçekleşir 👍