Karadeniz Pet

Kuşlarımı nasıl kızıştırabilirim

Emrelyus

Yeni Üye
jumbo dişi ve yerli erkek muhabbet kuşum var yaklaşık 1 aydır beraberler dişi istekli gibi ama burnu kahverengi değil nasıl kızıştırabilirim

Mama veriyorsan içine biraz havuç koy bugday cimlendirip verebilirsin. Niger tohumu verende var ama kuslar yaglaniyor yada vitamin olarak e vitamini alabilirsin suya karistirip ver. Bolunmus olarak satiliyor. Cok verirsen kuslar tuye girer ben suluga cok az koyup haftanin 2 veya 3 gunu veriyorum diger gunler normal su.
Fertivit var toz halinde
taubenfit e50 var sivi halinde

Avisol SE var 4 5 günde bir veriyorum mama vermiyorum onu ne kadar sürede vermeliyim

Bu disi yuvayla ilgileniyor mu? Icine talas kedi kumu misir granulu koyun yuvaliga giriyorsa belli olur.

Kalamar kemiği var kuş kumu var yeni koydum ama onları dişinin yuvalıkla alaksı yok içine talaş koydum

benim kafes duzeni boyle birde sonradan bir yemlige kum koyup astim. 55lik kafes ama bolmeli diger tarafta bir cift daha var

Benim dişi biraz büyük erkekten cüsse olarak biraz pasif kalıyor erkek bazen kaçıyor ama genelde anlaşıyorlar

Kafes duzeni iyi. Es tutmalarini bekleyin, erkek kur yapinca disinin vurmamasi lazim kafa kasima ve yem kusmada olucak.

Mamayi da haftada 1 veya 2 verebilirsin en fazla. Ben haftada 1 verdim hep kafes temizligi yapmadan once ama simdi bu takima hergun mama veriyorum yavru besliyorlar