Kuşlarımın cinsiyet ve yaşını söyleyebilir misiniz

emreciq

Yeni Üye
bide eş oldular galiba ama yaşları müsait mi ne yapmam lazım yavru almak için
 

Küçükadam

Süper Üye
Sarı kuş %100 erkek. mavi olan %80 dişi. eğer mavi kuşun burun deliklerinin net olarak gözüktüğü bir fotoğraf atarsanız daha net bir sonuç söyleyebiliriz.
 

Küçükadam

Süper Üye
Burun deliklerinin büyüklüğünü sormadım. burun deliklerinin içi ne renk mavi kuşun ? ve mavi kuş 6 aylık gibi duruyor.
 

emreciq

Yeni Üye
İçinden dışarıya doğru beyazlaşma var sarı kuşun yaşı nedir tahminen bide yavru alabilir miyim bazıları 6 aydan sonra yavru alabilirsin diyorlar
 

Küçükadam

Süper Üye
Erkek kuşta 6-7 aylık gibi duruyor.
Tabikide yavru alabilirsiniz ama ben mavi kuşun dişi olduğuna tatmin olamadım. burun deliklerinin net olarak gözüktüğü bir fotoğraf atarsanız dahada yardımcı olmaya çalışırım.
 

Küçükadam

Süper Üye
Evet, mavi kuşunuz 6 aylıktan küçük. 3-4 aylık olabilir. cere renginin dönme ihtimali var. Size en kuvvetli tavsiyem dişiyi değiştirmeniz.
 

emreciq

Yeni Üye
Anladım teşekkürler peki geri alırlar mı yani götürüp çift alsam ben yavru almak istiyorum o yüzden ne yapmam lazım
 

Küçükadam

Süper Üye
Eğer yavruyu hemen almak istiyorsanız 3-4 aylık kuşlar ile bu mümkün değil. Acelem yok diyorsanız iki kuşuda götürün maviyi geri verin, erkeğide salmaya atın eş seçsin yavrulardan. onu alın. yavruyken birlikte aldığınız kuşlar birbirine alışarak büyür ve ilerde yavruda verirler. ama diyorsanızki hemen yavru istiyorum diyorsanız yavru kuşlarla bu mümkün değil. iki kuşuda verip 1 yaş ve üstü çift olmuş kuş almanız gerekir.
 
Üst