Karadeniz Pet

Yağmur1512

Yeni Üye
Arkadaşlar tahmini 3-4 yaşında kuşum aynaya ya da kendini gördüğü yerlere kusuyor ancak bu normal dışı araştırmama göre dişi kuş istiyormuş ancak tedirgin oldum normalde bu kadar çok kusmuyordu kusuyordu dediğim kuru yem şeklinde fotoğraf koyucam bana yardım ederseniz sevinirim

Eğer kusulan yemde köpüklenme varsa hastalıktan söz edilebilir. Onun harici kuşunuz mis gibi abaza. Zcsczf

Yapabileceğiniz şeyler ayna varsa kaldırın. Kafesinin yerini ve içindeki düzeni değiştirin. Özellikle aydınlık bir ortamdaysa daha güneş almayan bir ortama koyabilirsiniz. Diyeti zengin bir diyet ise daha hafif bif diyete geçin. İçinde kenevir, keten gibi tohumlar olmasın. Yumurta maması, havuç gibi şeyler veriyorsanız vermeyin bir süre. Tatlı elma yedirebilirseniz o sakinleştirir. Fazla uçurmuyorsanız bol bol uçurun ki enerjisini atsın. Yem kustuğu başka objeler varsa onları da kaldırın. Siz de kuşu seviyorsanız yapmayın bir süre. Hormonal olarak siz de uyarıyor olabilirsiniz. Bu anlattıklarım köpüklü bir kusma yapmıyorsa yapılması gerekenler. Eğer köpüklü bir kusma varsa veterinere götürün ya da burdan yardımcı olurlar. Ama hasta falan olduğunu sanmıyorum.

Eğer kusulan yemde köpüklenme varsa hastalıktan söz edilebilir. Onun harici kuşunuz mis gibi abaza. Zcsczf

Yapabileceğiniz şeyler ayna varsa kaldırın. Kafesinin yerini ve içindeki düzeni değiştirin. Özellikle aydınlık bir ortamdaysa daha güneş almayan bir ortama koyabilirsiniz. Diyeti zengin bir diyet ise daha hafif bif diyete geçin. İçinde kenevir, keten gibi tohumlar olmasın. Yumurta maması, havuç gibi şeyler veriyorsanız vermeyin bir süre. Tatlı elma yedirebilirseniz o sakinleştirir. Fazla uçurmuyorsanız bol bol uçurun ki enerjisini atsın. Yem kustuğu başka objeler varsa onları da kaldırın. Siz de kuşu seviyorsanız yapmayın bir süre. Hormonal olarak siz de uyarıyor olabilirsiniz. Bu anlattıklarım köpüklü bir kusma yapmıyorsa yapılması gerekenler. Eğer köpüklü bir kusma varsa veterinere götürün ya da burdan yardımcı olurlar. Ama hasta falan olduğunu sanmıyorum.
Cok teşekkür ederim hayır hayır köpüklü değil inanılmaz derecede uçuruyorum çok enerjik bir bebek onun dışında yemi dışında başka şeyler vermiyorum vitamini var 10 günde bir onu veriyorum dediklerinize dikkat edicem elmada vericem biraz korktum açıkçası ama inanılmaz abaza 😆 kalem vs gibi şeylere kötü kötü şeyler yapıyor çok mutlu oldum sağlıklı olmasına dediklerinize dikkat edicem çok teşekkür ederim uzun uzun anlatmışsınız içim çok rahatladı 💖🙏

Rica ederim. Ben bu dönemde yani en az bir ay kadar vitamin bile vermemeniz gerektiğini düşünüyorum. Heriften vitamin fışkırıyor belli ki. 😂 Vitamin olarak en çok E vitamini kızıştırır. Bildiğim kadarıyla kızışma süreleri 1 ay kadar sürüyor. En güzeli ona bir eş almak ama muhtemelen istemiyorsunuz.

Rica ederim. Ben bu dönemde yani en az bir ay kadar vitamin bile vermemeniz gerektiğini düşünüyorum. Heriften vitamin fışkırıyor belli ki. 😂 Vitamin olarak en çok E vitamini kızıştırır. Bildiğim kadarıyla kızışma süreleri 1 ay kadar sürüyor. En güzeli ona bir eş almak ama muhtemelen istemiyorsunuz.
Şöyleki bu dünyada en sevdiğim canlı kuşum olabilir ama ben onu gidip bir yerden almadım (sahiplenmedim /satın almadım) 3 yıl önce bu aylarda balkonuma kondu hayvanlar konusunda çok hasas bir karaktere sahibim 1 kedim ve 1 de köpeğim var dişi kuş alırsam evde artık olay çıkar birde satın almaya karşıyım o yüzden yoksa bir sevgilisi karısı olsun çok isterim 😆

Petshoplardan hayvan satışına ben de karşıyım ancak çok iyi bakan yetiştiriciler var ordan dişi sahiplenebilirsiniz istiyorsanız, çiftleşme döneminin geçmesi için akşam erkenden, 20 gibi yatırabilirsiniz. Onun dışında (kuşun karakterine göre değişir) bu abazanlık hali marta kadar sürebilir, muhabbet kuşlarının mastürbasyon yapabildiğini ben de böyle öğrenmiştim :( size kur yapabilir yaptığında kafesine geri koymanız daha iyi, hiçbir eşyaya da takıntılı olacak şekilde kur yapmasına izin vermeyin onun dışında ufak abazanlıkları engelleyemezsiniz kafesine bile kerkinmeye çalışabiliyorlar görmezden gelmek en iyisi o yüzden. Dişi almamak da bir sürü hayvanının doğasına aykırı.