Karadeniz Pet

Kusmanın Tedavisi Nelerdir?

--Blue Ice--

Meraklı Üye
  • İyi akşamlar arkadaslar.Bu konuda 2 kez başlık açtım ama gereken cevapları alamadım(selçuk hocam yardımcı olmaya çalısıyor o ayrı) .Arkadaslar hiç birinizin kusunda böle inatçı gecmeyen kusma olmadı mı hiç ?Olduysa bnu paylaşalım nasıl yendiğinizi ?Veterinerlerden sonuc alamıyorum alan var mı bilmiyorum .İşe biraz ticari bakıyorlar gibi.Benim kuşumun yazın tedavisi oldu 1-2 ay demeden tekrar bu illet hastalık nüksetti?Bu nasıl gecer ölümcül müdür ? Lütfen sadece bilgisi tecrübesi olan arkadaslardan yrdım bekliyorum bu minik canlar için ..

Veterinerle olmuyo gidiyorum hemen swap dışkı sonuc bekle 4-5 gün.Sonra klasik bi antibiyotik eeee sonra 1-2 ay demeden gene kusuyor.Hayır kafeste her sey tam düzen hepsi var.Bakımı güzel .Ama gel gelelim öğürmesi bitmiyor ve beni çok üzüyor bu durum . Sürekli veterinere gitmekde artık maddi olarak gücümü yordu maalesef .Gösteriyon kuşu hemen hasta,bakım olmazsa ölür.Hiç olumlu bisey denmiyor ki ...

Benziyor ama benimki o kadar fazla silkinip öğürmüyor.Ben anlayamadım herseyin çözümü var kusmanın yok galba ..Geçiyo gibi oluyor basa sarıyo sonra.Dün veterinere götürmekle hata yaptım sanırım kuş bugün kabarık uyuyo hep .elden bisey gelmiyor ki Allah yrdımcımız olsun...

Benim kuşumda tam 1 yıldır belli aralıklarla kusuyor bazan 1 ay içinde 8-10 kez bazan 1 ay boyunca hiç kusmuyor. Sizin mesaj çok eski ama sorunun nedenini bulabilmişmiydiniz.

Geri