Karadeniz Pet

Kusması Geçmiyor

sevulsu

Meraklı Üye
Merhaba
Benim 4 yaşında erkek muhabbet kuşum bir yaşından bu yana belirsiz aralıklarla sürekli salyalı bir şekilde yem kusuyor bazen birkaç ay hiç kusmuyor bazen de haftada bir kusuyor 15 günde bir kusuyor bir hafta içerisinde iki kere üç kere kusuyor bunu yaklaşık 3-4 yıldır yaşıyoruz bundan 3 ay evvel 15 gün içerisinde 3 kere kusunca dışkısını İzmir'de bir veterinere gönderdim orada test yaptılar gönderdikleri raporda ecoli ve staphylococcus tespit edildiği yazılıyordu ayrıca yapılan mikotik muayenede her ne demekse bilmiyorum ama candida tespit edildiği yazıyordu sonra veteriner bizi uzaktan tedavi yapamayacağını söyleyip Adana'da bir veterinere yönlendirdi Adana'daki veteriner bize bir şırınga içinde kullanmamızı söylediği MEDIQUINOL isimli ilacı verdi 4-5 gün boyunca bu ilacı suluğuna damlattık kusması geçti ardından tabii ki 2 gün boyunca probiyotik verdik 2 ay boyunca kuşumuz hiç kusmadı fakat maalesef son 15 gündür yine 4-5 kere kusmaya başladı 4 yıldır geçmeyen bir hastalık olsa şimdiye sizce de kuş daha kötü bir duruma gelmez miydi verdiğimiz sebze meyvelerle ilgili bir sorun olabilir mi forumda bu tarz bir rahatsızlık yaşayan bu kadar uzun süren bir hastalık bir kusma başka arkadaşların başına gelmiş olan var mı diye sizlere de sormak ve yardım almak istedim.
Kuşun şu anki durumu da şu şekilde normal hiçbir şey yokmuş gibi sabahları uyanıyor akşamüstüne kadar normal bir şekilde hareketli konuşuyor yiyor içiyor ama akşam olunca halsizleşiyor kabarıyor ve uykuya geçiyor Bir iki saat uyuduktan sonra yine eskisi gibi canlanıyor bazen öğlen bu şekilde oluyor yine bir iki saat uyuyor ve düzeliyor hiçbir şey yokmuş gibi oluyor kustuktan Bir iki saat sonra da yine kabarıyor uyuyor ve yine düzeliyor

Videoda kuş elinizle çiftleşiyor ve kur kusması yapıyor. Durup dururken kötü kokulu salyalı kusma yaparsa hastalık belirtisi olur.

Yanlış konuya yazdım kusura bakmayın.

Geri