Karadeniz Pet

kuştan çarpma sonucu sarı sıvı geldi. bilen var mı?

pudra

Yeni Üye
muhabbet kuşum bugün kafesinden çıkmak için kapısı biraz uzakta kapıya atladığından bir baktım kapının neresi olduğunu bilmiyorum ama sanırım kafasını çarpmış yada burnunu ya da gözünü ben sonradan gördüm çarpma anını görmedim. ben gördüğümde başında ve burun ve göz kısmında sarı sıvı vardı. kan değil ama sarı renkte sıvı fışkırmış üstüne. ne olduğunu anlamadım. tüneğini oturttum gözleri dönerek kapanıyordu. ve sallanıyordu. kesin ölecek diye düşündüm o an. sonra baktım elime falan gelebiliyor.
kendi kullandığım antibiyotikten biraz ufalayıp suda içermeye çalıştım. bir de internetten buldum buz kompresi yaptım kafasına.
şimdi daha iyi gibi ama yine gözleri kapanıyor ve şuanda kafasına gömmüş sırtına uyuyor.
sizce sorun ne olabilir? düzelir mi?sarı sıvı ne?

Son düzenleme:
biraz önce elimden kaçtı ve baya bir uçtu. yani uçmasında sıkıntı yok. ama tüneğinde hep uyuyor. yem yemiyor ve su içmiyor kesinlikle saatlerdir

Mutlaka kuşu gözlemleyin. Sarı sıvı acaba beyin sıvısı olabilir mi diye düşündüm. Ilıtılmış rafadan yumurta yapın kuşun ağzına damlatın. Çok az miktarda bal verin kuşa. Veterinere gidin. Gözünüz kuşun üzerinde olsun.

Mutlaka kuşu gözlemleyin. Sarı sıvı acaba beyin sıvısı olabilir mi diye düşündüm. Ilıtılmış rafadan yumurta yapın kuşun ağzına damlatın. Çok az miktarda bal verin kuşa. Veterinere gidin. Gözünüz kuşun üzerinde olsun.
gözüm üzerinde zaten inanın nasıl anlatılır bilmiyorum ama heryerim acıyor ya resmen bütün vücudum acıdı. resmen üzüntüden mahvoldum. ama şimdi çok şükür şuanda aynasıyla oynuyor ve sesi de çıkmaya başladı. ama henüz ne su ne yem yemedi.sarı sıvı beyin sıvısı değildir umarım ama nette o kadar araştırma yaptım hiçbir yerde böyle bişey bulamadım. gözü burnu ve ön tarafı ile kafası sırf sarı sıvıydı :(((((((((((((( Allahım o an öyle görünce mahvoldum. kafasına sürekli buz tuttum. ve aksef antibiyotiğimde zorla içirmeye çalıştım. veterinere götürmeyi düşündüm ama o an inanın kesin öldü dedim çünkü gözleri dönerek kapanıyordu. ve sallanıyordu tünekte. resmen düşüp ölcek diye sandım :((((
şuan çok daha iyi çok şükür ya. ama şimdi yumurta haşlıcam sarısından vermeye çalışıcam. o gelen sıvı neydi onu da çok merak ediyorum. bilseydim ona göre bir tedavi düşünürdüm. ama yarın veterinere götürcem inşallah. tşk ederim bu arada cevap için

Geri