Karadeniz Pet

Kuşum 5 dakikadır aralıksız kusma hareketi yapıyor.

Melya

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum 4 aylık erkek ve tek. İlk defa 2 gün önce kusma hareketi yaptığını gördüm. Çok az tekrarladı o gün ve sonra hiç yapmadı. Fazla yem yediği içindir diye düşünmüştüm. Şimdi de sürekli yapmaya başladı ve salyalı yemleri etrafa saçmaya başladı. Bunu yaptıktan sonra da kafasını tahta tüneğe sürtüyor. İlk defa kuş bakıyorum, sebebi nedir çok telaş ettim. Ne yapmam gerekli? Videosunu çektim gönderiyorum şimdi.

Peçete üzerine yeni yapılmış dışkı fotoğrafı alabilir miyiz

Peçete üzerine yeni yapılmış dışkı fotoğrafı alabilir miyiz
24F4ECA3-8DE5-43A3-9624-28FAB9B224E6.jpeg

Ben dışkısında bir problem göremedim. Sebebi nedir acaba?

Ben dışkısında bir problem göremedim. Sebebi nedir acaba?
1-) Belirli nesnelere, oyuncaklara vb. şeylere yapıyorsa çiftleşmek istiyordur.

2-) Boğazına birşey takılmış olabilir.

3-)"Hayır kesinlikle ikiside değil." diyorsanız hastalık belirtisi olabilir.

4-) Veteriner yakınsa veterinere götürmeniz tavsiye ederim.

İyi günler dilerim 😊

Bu sabah itibari ile bulut yine aynı hareketi yaptı 🥺 Bodrumda kuşlardan anlayan bir veteriner yok maalesef. Mineral bloğu var ama kuş kumu da almayı düşünüyorum en yakın zamanda. Ne yapmam gerekli başka?

Bu arada kuş dişi gibi geldi bana ben mi yanlış görüyorum yoksa? Dişilerde böyle yem kusma olayı var mı çiftleşmek istediği zaman yem kusuyor mu? Ben kusmuyor diye biliyorum eğer kusmuyorsa bir sorun var gibi gerçekten. Ne yemi kullanıyorsunuz acaba kullandığınız yemi yazar mısınız rica etsem buraya?

Bu arada kuş dişi gibi geldi bana ben mi yanlış görüyorum yoksa? Dişilerde böyle yem kusma olayı var mı çiftleşmek istediği zaman yem kusuyor mu? Ben kusmuyor diye biliyorum eğer kusmuyorsa bir sorun var gibi gerçekten. Ne yemi kullanıyorsunuz acaba kullandığınız yemi yazar mısınız rica etsem buraya?
Yok hayır erkek diye biliyorum, forumdaki herkes de öyle yazdı. Videonun kalitesi düşük ya o yüzden öyle gelmiş olabilir size. Hatta konuşuyo 3 kelime öğrettik 2 ay gibi kısa bi sürede. Dişiler konuşmuyo diye biliyorum.
soldaki yemi bulutu ilk aldığım yerde vermişlerdi. Bunlar bitince versele laga almayı düşünüyorum.
32363857-DF51-4862-9A5F-85A3627A9AB8.jpeg
19861F14-AEA1-4FA2-A715-43E4F828D3EF.jpeg

Yok hayır erkek diye biliyorum, forumdaki herkes de öyle yazdı. Videonun kalitesi düşük ya o yüzden öyle gelmiş olabilir size. Hatta konuşuyo 3 kelime öğrettik 2 ay gibi kısa bi sürede. Dişiler konuşmuyo diye biliyorum.
soldaki yemi bulutu ilk aldığım yerde vermişlerdi. Bunlar bitince versele laga almayı düşünüyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 57657Ekli dosyayı görüntüle 57658
Evet bu fotoğrafta erkek gibi duruyor ama videoda gerçekten bildiğiniz dişi. Bu fotoğrafı şimdi mi çektiniz daha önceki fotoğraflarından mı yoksa bu. Ayrıca yem markasını ilk defa duyuyorum Gold Wingste kullanabilirsiniz yavrular için olandan hem daha besleyici olur kuş hem de belki sorun yemdedir diyeceğim ama yemlik bir şey olabilme ihtimali nedir bilemem değiştirmekte fayda var. Dışkısı falanda sağlıklı duruyor dışkısında da herhangi bir sorun yok gibi gözüküyor yani henüz 4 aylık bir kuşun bu kadar yem kusması normal değil bana kalırsa vitamin kullanıyor musunuz?

Evet bu fotoğrafta erkek gibi duruyor ama videoda gerçekten bildiğiniz dişi. Bu fotoğrafı şimdi mi çektiniz daha önceki fotoğraflarından mı yoksa bu. Ayrıca yem markasını ilk defa duyuyorum Gold Wingste kullanabilirsiniz yavrular için olandan hem daha besleyici olur kuş hem de belki sorun yemdedir diyeceğim ama yemlik bir şey olabilme ihtimali nedir bilemem
3312AEEB-8AD7-4EB8-8F43-232DC68CA937.jpeg
değiştirmekte fayda var. Dışkısı falanda sağlıklı duruyor dışkısında da herhangi bir sorun yok gibi gözüküyor yani henüz 4 aylık bir kuşun bu kadar yem kusması normal değil bana kalırsa vitamin kullanıyor musunuz?
Sık sık meyve ve sebze veriyorum, haşlanmış patates mısır ve yumurta da aynı şekilde. Şuan tüyde haftada 1 b vitamini ekliyorum suluğuna. Bu fotoğrafını şuan çektim

Sık sık meyve ve sebze veriyorum, haşlanmış patates mısır ve yumurta da aynı şekilde. Şuan tüyde haftada 1 b vitamini ekliyorum suluğuna. Bu fotoğrafını şuan çektim
Çok garip bu kadar güzel beslenip böyle bir sorunla karşılaşmanız ama şaşırmamak gerek erkek kuş zaten yüzde yüz videoda dişi gibi gözüktüğü için dişi dedim :) Bu yem kusmaları normal diyelim o zaman henüz 4 aylık kuşun bu kadar çiftleşmeyi düşündüğüne inanmak istemiyorum ama uzman birine sormakta fayda var @Recai SULAMİS hocam bakar mısınız rica etsem :) Geçmiş olsun umarım bir problemi yoktur :)

Çok teşekkür ediyorum yardımınız için :)

Benim 5 buçuk aylık dişi kuşumda kafa sallayarak kur yapıyor, bazen dişiler erkek gibi, erkekler dişi gibi davranabiliyor ama ben kuşunuzun yemi sindiremediğini düşünüyorum bu yüzden kuş kumu verseniz faydası olacaktır

Merhabalar benim dişi kuşumda da yaşadım böyle bir sorun veterinere götürdüğümde vitamin fazlalığı yüzünden kusuyor demişti. İsterseniz 1hafta sırf su verin ve ek herhangi bir besin vermeyin. Kusması durabilir o şekilde.

Geri