Karadeniz Pet

Kuşum ciyaklıyor

Bence siz beni dinleyin ve gidip veterinerden doksisiklin etken maddeli ilaç alın. Alınca kullanımını yazarım. Dişi kuşu da ayırın. Tedavisine başlayalım. Kuşta solunum yolu enfeksiyonu olduğunu düşünüyorum hala.
Hocam yardım eder misiniz ilacı alınca ne yapacağım çünkü ben dayımlara gideceğim oraya götürüp orda tedavisini yaparım suluğuna mı damlatacağım nasıl vereceğim yardım eder misiniz

Tetradox aldım ne yapacağım şimdi
Kapsülü içindeki tozu tam dolu suluğu 1 pirinç tanesi kadar olacak şekilde kullanın. İlaçlı su kafeste 6 saatten fazla kalmasın. Kuşu bu süreçte kafesten çıkarmayın ve kafesinde kalamar kemiği, gaga taşı gibi şryleri çıkarın. Sadece yem ve su kalsın. Yaklaşık 5 gün kullanın geçmezse 7 güne tamamlarız. Kuşları bu süreçte ayırın.

Kapsülü içindeki tozu tam dolu suluğu 1 pirinç tanesi kadar olacak şekilde kullanın. İlaçlı su kafeste 6 saatten fazla kalmasın. Kuşu bu süreçte kafesten çıkarmayın ve kafesinde kalamar kemiği, gaga taşı gibi şryleri çıkarın. Sadece yem ve su kalsın. Yaklaşık 5 gün kullanın geçmezse 7 güne tamamlarız. Kuşları bu süreçte ayırın.
Tamamdır ayırdım yemlik ve suluk var sadece

Geri