Karadeniz Pet

Kuşum çok fena bitlendi.

Taner ALTIN

Emektar Üye
Öncelikle herkese Merhabalar show jumbo muhabbet kuşum öyle bir bitlenmiş ki anlatamam kırmızı kırmızı küçük küçük bitler geziniyor hep kafeste kuşum gece oldu mu çılgın gibi kaşınıyor gün boyu da kaşınıyor bana önerebileceğiniz bir ilaç var mı acaba vilmectin diye bir ilaç gördüm internette ama korkuyorum kuşuma birşey olur diye şimdiden herkese teşekkür ederim :)

LG-M700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vilmectin kullanıyorum ben de bitlenme görüldüğü zaman veya koruyucu olarak. Şu şekilde kullanıyorum:
Gün aşırı (iki günde bir) ense tüylerini aralayıp derisine 1-2 tane damlatıyorum. 5-6 kez damlattıktan sonra bit kalmıyor.
Koruyucu olarak da 3-4 ayda bir kez damlatabilirsin.
Ayrıca gündüz bitlerin saklandığı ve üremeye çalıştıkları yeri tespit etmek gerek. Kafesin içinde bir yerlerdedirler. Kafes içindeki tüm aksamı komple söküp sıcak su ile yıkayabilirsin. Geçmiş olsun.

Yukarda yazılanlara ek olarak panuğa batırılmış elma sirkesi ile kafesi temizlemenizi öneririrm.

Öncelikle herkese Merhabalar show jumbo muhabbet kuşum öyle bir bitlenmiş ki anlatamam kırmızı kırmızı küçük küçük bitler geziniyor hep kafeste kuşum gece oldu mu çılgın gibi kaşınıyor gün boyu da kaşınıyor bana önerebileceğiniz bir ilaç var mı acaba vilmectin diye bir ilaç gördüm internette ama korkuyorum kuşuma birşey olur diye şimdiden herkese teşekkür ederim :)

Muhtemelen aşırı çoğalmışlardır. Size tavsiyem hem vilmektin hem de bit spreyi alın. Vilmectinden ense derisine bir damla bit soreyini de gece yatmadan önce kuşun tüylerine hatta her tarafına sıkın. Gözüne gelmesin ama. Ayrıca kafesin her köşesine tünek diplerine tabana vs siprey sıkın.

Muhtemelen aşırı çoğalmışlardır. Size tavsiyem hem vilmektin hem de bit spreyi alın. Vilmectinden ense derisine bir damla bit soreyini de gece yatmadan önce kuşun tüylerine hatta her tarafına sıkın. Gözüne gelmesin ama. Ayrıca kafesin her köşesine tünek diplerine tabana vs siprey sıkın.
Bu vilmectin denilen ilacı nerden alabilirim ve fiyatı ne civardadır bilginiz var mı acaba ?

Tarım ürünleri satan ziraatçilerde bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim bu ilaç yerine avispray falan kullansam olmaz mı korkuyorum internette okudum dozu kaçırırsak hayvanın ölme riski baya yüksek o yüzden pek yanaşmak istemiyorum bu ilaca

Teşekkür ederim bu ilaç yerine avispray falan kullansam olmaz mı korkuyorum internette okudum dozu kaçırırsak hayvanın ölme riski baya yüksek o yüzden pek yanaşmak istemiyorum bu ilaca

Daha etkisi az bir ilaç. Önce onu deneyin gayda görmezseniz vilmectin kullanın o halde.

Damlalıkla tek damla damlatırsanız sorun olmaz merak etmeyin.

Bir damla öldürmez merak etmeyin ben hep kullanıyorum

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri