Karadeniz Pet

Kuşum çok hareketsiz ve zor uçuyor

Yücel

Yeni Üye
İki tane muhabbet kuşum var son aldığım erkek eve geleli 25 gün civarı oldu. Tahmini olarak 3 4 aylık civarı. Geldiğinde bir kanadının uzun tüyleri yok. Ve iyi uçamıyor hatta hiç uçamıyor da denebilir. Tüy eksiğinden mi yoksa uçmayımı bilmiyor bilemediğim için her yavaş yavaş uçması için çalıştırıyorum onu. Eskiye göre bir nebze daha iyi gidiyor şuan ama hale daha dengesiz yere konarken bazen duvara çarpıyor ne yapsam bilemiyorum. Kafes dışında kendi isteği ile uçmuyor pek sadece bir kaç kez diğer kuşun peşine gitmeye çakıltığını gördüm başkada görmedim. Kafes içinde bile tünekten tüneğe kafes tellerine tutunarak gidiyor. İkinci konu ise çok tembel gibi diğer kuşum hareketli tembel olanıda hareketlendirmek için oynamaya çalışıyor onla ama pek bişey değişmiyor. Bunların çözümü nedir bilgili arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim. Not: kuş ishal değil başka bir rahatsızlığının olduğunuda düşünüyorum ya da ben anlamadım.

Ekli dosyalar

• IMG_20201216_145226.jpg
    IMG_20201216_145226.jpg
    388.2 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20201220_134511.jpg
    IMG_20201220_134511.jpg
    893.4 KB · Görüntüleme: 42
Kanatları kısa uzamamış. Haftada 2 kez b vitamini takviyesi yapın. B vitamini olarak, beforvel, berovit ya da versele lega mutavit kullanabilirsiniz.

Aktardan bakır sülfat alın. 1 su bardağı suya 1 pirinç tanesi kadar ekleyip karıştırın. Sonra bu suyu fısfısa boşaltıp, haftada 2,3 kez kanatlarına sıkın. Bunları 1 ay boyunca düzenli yapın...

Kanatlarını açarakmı fotoğraf çeke
Kanatları kısa uzamamış. Haftada 2 kez b vitamini takviyesi yapın. B vitamini olarak, beforvel, berovit ya da versele lega mutavit kullanabilirsiniz.

Aktardan bakır sülfat alın. 1 su bardağı suya 1 pirinç tanesi kadar ekleyip karıştırın. Sonra bu suyu fısfısa boşaltıp, haftada 2,3 kez kanatlarına sıkın. Bunları 1 ay boyunca düzenli yapın.

Aktardan bakır sülfat alın. 1 su bardağı suya 1 pirinç tanesi kadar ekleyip karıştırın. Sonra bu suyu fısfısa boşaltıp, haftada 2,3 kez kanatlarına sıkın. Bunları 1 ay boyunca düzenli yapın...
Vitamini ve b vitamini yaklaşık bi 15 gün kullanıyorum arada bir b vitamini gere kalan her gün vitamin verdim

Diğer sorum ise bu kuşum diğerine göre çok tembel bunu haretlendirmek için ne yapmalıyım

Diğer sorum ise kuş kendiliğinden hiç uçmuyor ben biraz biraz uçuruyorum uçmaaı için ben çalıştırmaya devam edeyimmi yoksa kendi haline bırakayım

Geri