Karadeniz Pet

Kuşum çok hasta

Kuşumda Sulphamezathine adlı ilacı kullanıyorum ama hala kötü tünekte duramıyor neredeyse yere yem koydum yemesi için burnu bugün hafif tıkandı gibi oldu dışkısı çok değişken ve iştahı çok azaldı günde en fazla 10 tane dışkı yapıyor. Hiç su içmiyor sürekli gözümün önünde ama gerçekten su içmiyor tünekte tek bir yerde duruyor dışkı o yüzden tek yerde birikiyor. Nefes alırken tık tık ses geliyor.
İlaçlı suyu damlalıkla günde 2,3 kez içirin.
Ve de tuzlu su yapıp, burnuna uygulayın..

Cevabınız için teşekkürler ama tahlil için konuştuğum yer 470 lira istedi tahlil sonuca göre yapılabilecek yeni tahliller ve tedavi ile 900 küsür bir şey oldu bunu karşılayabilecek gücüm maalesef yok
İzmir'de bir yer var tahlil yapan. Kargo ile de yollayabiliyorsunuz. 150 liraya bütün testleri yapıyorlar. 50 liraya da antibiyogram yapıyorlar gerekirse.

kuşun ayağı incinmiş tüneği çıkarın yemini suyunu kafes tabanına koyun krem filan sürmeyin asla o kendisi iyileşir benimde başıma geldi ama 2 hafta sonra iyileşti hatta kuşumun fotografını atıyorum
WIN_20210131_15_40_41_Pro.jpg

benimkide böyleydi iyileşti merak etmeyin ve dal darı verin kuşa

kuşun ayağı incinmiş tüneği çıkarın yemini suyunu kafes tabanına koyun krem filan sürmeyin asla o kendisi iyileşir benimde başıma geldi ama 2 hafta sonra iyileşti hatta kuşumun fotografını atıyorum
WIN_20210131_15_40_41_Pro.jpg
Benim kuşum daha önce ayağını incitti ama 1 haftada iyileşti bu sefer neredeyse 1 ay oldu kafesin tabanına koymayı denedim ama korkuyor tellere asılı duruyor o yüzden çıkarmadım tüneği iki parmağı felç gibi kavrayamiyor boşlukta öylece

Benim kuşum daha önce ayağını incitti ama 1 haftada iyileşti bu sefer neredeyse 1 ay oldu kafesin tabanına koymayı denedim ama korkuyor tellere asılı duruyor o yüzden çıkarmadım tüneği iki parmağı felç gibi kavrayamiyor boşlukta öylece
evet benimkide tellerde uyuyunca korkmaz bazı kuşlar telerde uyumayı sever tabana koyun yoksa kuyun ayağı öyle kaynayabailir yere koyun korkmaz

Benim bir kuşumun da ön iki parmağı aldığımda yaralıydı. O parmaklar iyileşti fakat hala kullanamıyor. Ama durmasında, tırmanmasında, tek ayak üstünde durmasında bile sıkıntı yok.

Benim bir kuşumun da ön iki parmağı aldığımda yaralıydı. O parmaklar iyileşti fakat hala kullanamıyor. Ama durmasında, tırmanmasında, tek ayak üstünde durmasında bile sıkıntı yok.
teramycin ama deri merhemi alın göz için değil alıp sabah akşam sürün ağrısı varsa keser

Bugün tekrar denedim ama maalesef kalbi o kadar hızlı atmaya başlıyor ki anlatamam acayip strese giriyor.

Bugün tekrar denedim ama maalesef kalbi o kadar hızlı atmaya başlıyor ki anlatamam acayip strese giriyor.
Hocam kuşu tutma şeklini bilmiyorsanız eğer, sağ elinize alın.Baş parmağınız ve işaret parmağınız ile kafasını sağdan ve soldan tutun, gözünün oralardan. Bu şekilde kafayı sabitleyebiliyorsunuz. İlk defa yapıcaksanız, birinden yardım alın. Siz tutun o içirsin. Benim bir dişi kuşum var. Artık o kadar alıştı ki ilaç içmeye, çünkü sürekli hastalanıyor. Şu an şırıngayı kafese yaklaştırıyom kendi gleip içiyor. Elime gelmekten o da bıktı artık.

Geri