Karadeniz Pet

Kuşum çok zayıf ve 1 yıldır hasta

Fındık - Fıstık

Meraklı Üye
Merhaba, kuşum yaklaşık bir yıldır soğuk algınlığına benzer bir hastalık çekiyor. Bir yıldır tüyleri sürekli kabarık ve sürekli keyifsiz. Sadece yem yerken ve nadiren dinç görünüyor. Onun dışında tüm gün kafasını gömüp uyuyor. Hijyene ve temizliğine çok dikkat ediyorum, yemini suyunu her gün yeniliyorum. Ancak son zamanlarda aşırı zayıfladı. Göğüs kemiği neredeyse dışarıdan görünüyor. Göğsündeki yağ dokusu çok azaldı. İshal, kusma ya da kuruma benzeri bir belirtisi yok.
Bu durumda onun bünyesini nasıl güçlendirebilirim, nasıl kilo aldırabilirim?

1 yıldır böyle ise bakteriyel enfeksiyon yoktur. bence 5 gün triflucan şurup kullanıp kuşunuzda iyileşme belirtisi olacak mı gözlemleyin

91e51341-930d-4ea6-931e-4de061153eed.jpg

Tüyleri de son dönemde çok bozuldu. Yeme ve içmesinde hiçbir problem yok. Çok fazla yem yiyor ama hala çok zayıf ve oldukça kötü görünüyor. Vitamini ve probiyotiği ara sıra veriyorum. Daha önce çok kuş besledim ama hiçbir kuşum bu kadar sağlıksız olmadı. Hatta eski kuşum 12 yıl yaşadı, öldüğü gün bile oldukça sağlıklı görünüyordu.

Bu şekilde nasıl yaşıyor diye soranlar olabilir. Yaklaşık 4 aydır bu görüntüde. İshal ya da kusma olmadığı sürece ve yemden, sudan kesilmediği sürece bu şekilde yaşamaya devam eder ancak acı çekiyor ve çok üzülüyorum. Onu iyileştirmek için elimden geleni yapıyorum.

Geri