Karadeniz Pet

Kuşum garip bir şekilde kafasını aşağı doğru eğiyor

seliın

Yeni Üye
1A543EBF-B627-4775-8861-54E13A22E0D8.jpeg
merhaba kuşumda son zamanlarda daha önce gözlemlemediğim bi hareket gözlemledim. Kafasını aşağıya doğru eğip bekliyor ama bu bekleme 2 3 sn sürüyor. Garip olan bu hareketi sadece dışarıda yapıyor kafesinde hiç yapmadı. Önce ışıktan yapıyor zannettim ama sabahta yapıyor. Özellikle dışarı çıkardıgımda aşırı uçuyor yükseklerde iki üç tur dönüyor konuyor ve bu hareketi yapıyor. İnternetten baktığımda sallabaş belirtisi yazmışlar ama ben sallabas oldugunu dusunmuyorum keyfi yerinde ve yaklasık 1 bucuk 2 haftadır yapıyor bunu.

Kuşun yürürken sendeliyor mu uçtuktan sonra yapıyorsa baş dönmesi problemi olabilir. Eğer bir yere çarptıysa başından hasar almıştır denge merkezi sorunlu olabilir yem yemesinde ve neşesinde bir problem yoksa bir süre uçurmamaya çalışın

Kuşun yürürken sendeliyor mu uçtuktan sonra yapıyorsa baş dönmesi problemi olabilir. Eğer bir yere çarptıysa başından hasar almıştır denge merkezi sorunlu olabilir yem yemesinde ve neşesinde bir problem yoksa bir süre uçurmamaya çalışın
hayır sendeleme yok ve bir yere de çarptığını düşünmüyorum bundan önce hastaydı dısarı nadir çıkartıyoduk çıkartıncada uçmaya mecali yoktu zaten. Yem yemesi ve neşesi iyi hasta gibi değil dolaşıyor baya dışarı çıkarttığımızda ama bir süre sonra evin tavanında deli deli uçuyor üç dört tur alıskın değil ucmaya belki ondan başı dönüyordur.

O halde dediğiniz gibi olabilir. Kuşunuza vitamin takviyesi yapın özellikle b vitamini

Geri