Karadeniz Pet

Kuşum geceleri yumurtaya yatmıyor

01Sami

Yeni Üye
Merhabalar dişi kuşum ilk 3 yumurtayı yapana kadar geceleri yatmıyordu sonradan geceleri de yatmaya başladı ama dün akşam baktığımda 4 yumurta vardı ve kuşlarımin ikiside üzerlerine yatmıyordu korktum ve damarlı yumurtaları muhabbet kuşumun altına sürdüm çok şükür gece boyunca yatmış sabah baktığımda dişi sultan yuvada diğer yumurtalara yatıyordu hemen damarlı yumurtaları muhabbetimin altından alıp geri sultanlara kattım bozulmamiş gibiydi sizce böyle yapmaya devam ediyim mi yoksa sultanlar kendileri bilir mi ben hiç müdahale etmiyim mi (önceden yavru büyütmüş çift) adana da oturuyoruz gece çok sıcak olmuyor ama gene de sıcak oluyor diye oturmuyor olabilirler mi

Merhaba kardeşim, çok uzun süre güvercin beslemiş birisi olarak yazıyorum, güvercinlerin 1 saat kadar yumurtalarin üzerine yatmadığına tanıklık etmişliğim var. Benim önerim işlerine çok karışmamak, güvercinlerin yumurtalarına müdahale edersek bazen huylanıyorlar ve yumurtayı terk ediyorlardı.(Papağanlar da mevzu değişik olabilir cevap veren olmamış o sebepten belki bir faydam olur diye yazdım)