Karadeniz Pet

Kuşumun nesi var

mehmettbenn

Yeni Üye
Merhabalar, 30-40 günlük sultan papağanı sahibi oldum. Mama kabuksuz yem ve yumurta ile yeme alışırtırdım. Kırmaya başladı fakat şuan neredeyse 1.5 aydır bende olmasına rağmen yemleri kırarken yiyebiliyor mu emin değilim. Yemler kırdığında genelde saçılıyor yiyebildikleri de var yiyemedikleri de. Kurmasına rağmen yiyememe ihtimali var mı? Hala azar azar yumurtaya devam ediyorum. Ayrıca yaklaşık 70 günlükken falan 1 hafta şehir dışında olacağım için arkadaşıma bıraktım. Geri aldığımda sanırım soğuk kapmış uçmayı unutmuştu daha sonraki günlerde daha bitkin düşmesiyle kuşçuya gittim. Kuşçu biraz baytril verdi, 3 gün suya da ekleyerek devam ettim. Canlandı konuşmaya başladı ama zaman zaman yine kabarıyor, dışkısı kabız oluyor ve eskisi gibi turlaya turlaya hiç uçmadı. Biraz uzun oldu ama bulunduğum yerde ne kuştan anlayan ne de evcil hayvan veterineri var. Sizce neyi var ?

IMG_20231221_221603.jpg

Merhaba, diğer konuda benzer durumdaki kuşumdan bahsetmiştim. Yem yemedikleri için mi sağlıkları tam anlamıyla iyi değil yoksa sağlıkları iyi olmadığı için mi yem yemiyorlar onu anlamak çok mümkün değil ama hali hazırda kullanmıyorsanız entrobac probiyotik ve gervit-w multivitamin başlamanızı tavsiye ederim. Bizim ufaklık bu takviyeler ve 1-2 ballı krakerle hem yem sorununu çözdü hem de sağlığına kavuştu.

3 gün üst üste probiyotik, 4. gün de multivitamin verebilirsiniz başlangıçta. Sonrası için linkteki takvimi kullanabilirsiniz :
Probiyotik ve Vitaminler

Merhaba, diğer konuda benzer durumdaki kuşumdan bahsetmiştim. Yem yemedikleri için mi sağlıkları tam anlamıyla iyi değil yoksa sağlıkları iyi olmadığı için mi yem yemiyorlar onu anlamak çok mümkün değil ama hali hazırda kullanmıyorsanız entrobac probiyotik ve gervit-w multivitamin başlamanızı tavsiye ederim. Bizim ufaklık bu takviyeler ve 1-2 ballı krakerle hem yem sorununu çözdü hem de sağlığına kavuştu.

3 gün üst üste probiyotik, 4. gün de multivitamin verebilirsiniz başlangıçta. Sonrası için linkteki takvimi kullanabilirsiniz :
Probiyotik ve Vitaminler
Çok sağolun, elimde pterovit multivitamin var iş görür mü? Enteobac nerden bulabilirim acaba? Bir de geçen hafta gagasında yamukluk fark ettim. İncelediğimde alt gagasında bir ucu diğerine göre daha uzundu. Kapattığında yamuk duruyordu. Gaga taşı ile oyanaya oynaya sivri kısmı baya köreltmiş kendisi. Hafif bir sihaylık var o bölgede. Normal midir bu durum

pterovit'i bilmiyorum ama bir önceki mesajda yazdıklarım forumda en çok önerilen takviyeler. karadenizpet'te bulabilirsiniz bu ürünleri. Gaga için bir fikrim yok, fotoğraflarıyla ayrı bir konu açın derim.