Karadeniz Pet

Kuşum kabız olabilirmi kabız ise nasıl tedavi ederim

HgFcZ

Yeni Üye
IMG_20210405_155053.jpg
IMG_20210405_154814.jpg

Öncelikle geçmiş olsun bu şekilde dışkıyı değerlendirmek pek sağlıklı olmaz.Kağıt havlu ya da peçete üzerine güncel dışkı paylaşımı yaparsanız yorumlar gelebilir.Bir de gün aşırı kafesi temizlemenizi tavsiye ederim bu kadar birikmesi pek hijyenik durmuyor.

Öncelikle geçmiş olsun bu şekilde dışkıyı değerlendirmek pek sağlıklı olmaz.Kağıt havlu ya da peçete üzerine güncel dışkı paylaşımı yaparsanız yorumlar gelebilir.Bir de gün aşırı kafesi temizlemenizi tavsiye ederim bu kadar birikmesi pek hijyenik durmuyor.
Teşekkür ederim kafesi dün sabah saat 8 de temizledim yani dışkılar güncel birde dişi kuşum 2 gündür bu halde ve popo kısmı şişkin ve dışkı parçası yapışık

Hımmm geçmiş olsun strese sokmadan hafif nemli bir pamukla temizleyebilirsiniz.Bir kabızsa biraz marul ya da salatalık verebilirsiniz az miktarda.Sanırım eşi de var yumurta ihtimalini düşündümde ama tam tersi yumurta olsa büyük dışkı,kanatlarda düşüklük ve popo kısmında şişlik oluyor..

Teşekkür ederim yanıtınız için kulak çubuğunun ucu ile poposunu temizliyebilirmiyim illa pamuk olması şart mı

Olabilir hafifce yapabilirsiniz.

Anüs kısmına kulak çubuğu ile az miktarda zeytin yağı sürün dışkısını rahat yapar ve yağlı yiyecek aspur dal darı verin

Dal darilarini veriyorum yanında aspur da vereyimmi

Verin kabızlık sorunu ortadan kalkar

Hayır dal darı daha çok kabız olmasına sebebiyet vermez mi @Callejon ben mi yanlış biliyorum hayvanın az miktar salatalık,marul yemesi lazım bence kabızsa.

Geri