Karadeniz Pet

kuşum kafesin tabanından kalkmıyor

getherenowhere

Yeni Üye
kuşumun ayakları engelli dışarıdan gelmişti ben de sonrasında yanlışlıkla tırnağını söktüm maalesef şu an ayakları sıkıntılı ama kafes içinde birazcık zor da olsa istediği yere gidebiliyor. son bir haftadır falan hep kafesin tabanında. kafesi ısırıp ses çıkartıyor, peçete yiyordu peçeteleri kaldırdım ızgaranın altına koydum. yine ulaşmayı deniyor. eşi de var oysaki yalnız da değil ve kuş dişi. kafesin tabanındaki çentikleri ısırıyor. önceden ben yaklaşınca hemen yukarı çıkardı. sonra çıkmamaya başladı. kafesi sarsınca yukarı çıkmaya başladı. onu da durdurdu artık ona da çıkmıyor. kafese vurunca çıkıyordu artık ona da çıkmıyor. istediği yerde dursun ama kafesin tabanında dışkısından hastalık kapacak diye korkuyorum. napabilirim? çaresiz kaldım şu an.

Dışkı fotoğraflarını atabilir misiniz? Son zamanlarda yem yeme su içme durumu nasıl? Yerde hareket etmeden kabarık mı duruyor?

Dışkı fotoğraflarını atabilir misiniz? Son zamanlarda yem yeme su içme durumu nasıl? Yerde hareket etmeden kabarık mı duruyor?
merhaba. hayır dışkısını atamam çünkü kafeste eşiyle kalıyor hangisi hangisinin dışkısı bilmiyorum. kabarık durmuyor oradaki çentikleri ısırıyor hoşuna gidiyor sanırım o ses. kabarıktan ziyade orada durmayı tercih ediyor. kötü tarafı diğer kuş da tünediği için bazen alttaki kuşun üzerine pisliyor. havalar buz gibi yıkamaktan da korkuyorum. bu altta duran dişi kuş biraz hırçın kendine hiç yaklaştırmaz. ben kuşları severken biraz yüksek ses kullanıyorum ondandır belki ama genel olarak pek hoşlanmıyor. yanlışlıkla tırnağını sökmüştüm maalesef bir daha güvenini kazanamam.yemesi içmesi normal sanırım yani gidiyor yiyor kendi. erkek kuş kusuyor bazen. kur yapıyorlar. erkek kuşu kaşıyor falan. kafesin altında kalması dışında bir sorun göremedim.

merhaba. hayır dışkısını atamam çünkü kafeste eşiyle kalıyor hangisi hangisinin dışkısı bilmiyorum. kabarık durmuyor oradaki çentikleri ısırıyor hoşuna gidiyor sanırım o ses. kabarıktan ziyade orada durmayı tercih ediyor. kötü tarafı diğer kuş da tünediği için bazen alttaki kuşun üzerine pisliyor. havalar buz gibi yıkamaktan da korkuyorum. bu altta duran dişi kuş biraz hırçın kendine hiç yaklaştırmaz. ben kuşları severken biraz yüksek ses kullanıyorum ondandır belki ama genel olarak pek hoşlanmıyor. yanlışlıkla tırnağını sökmüştüm maalesef bir daha güvenini kazanamam.yemesi içmesi normal sanırım yani gidiyor yiyor kendi. erkek kuş kusuyor bazen. kur yapıyorlar. erkek kuşu kaşıyor falan. kafesin altında kalması dışında bir sorun göremedim.
Aslında öyle bir dişi kuşun çiftleşmesi çok iyi olmayabilir. Yuvalık var mı kafesde? Yemesi içmesi ağırlığı iyiyse dışkıları iyiyse o zaman sorun yok şimdilik.

Geri