Karadeniz Pet

kuşum kafesin tellerinde kendini sıkıştırıyor

Agust

Meraklı Üye
kuşum kafesin tellerinde ters dönüp kendini sıkıştırıyor aralıklardan kafasını geçirmeye çalışıyor normaldir demiştim ama kafasını tellerde sıkıştırınca zavallı kuşun kafasını zor kurtardım buna bir çözüm falan var mı evden çıktığımda kafasını sıkıştırıp panikten ölür diye korkuyorum

D33E1E82-FB04-45A9-8B4D-B826FBAD1D6F.jpeg

Tam burada sıkıştırıyor ve şu hareketi yapıyor

50BD1FEA-F11D-42E8-9E42-79950CA8F763.jpegve kafesine zarar veriyor kendisinede
tabi ben onu izlerken hiçbir şey yapmıyor449169EB-403F-4AB0-9E1C-E354C57C5E8B.jpeg

Son düzenleme:
Ve konuyla ilgili değil ama kuşumun kakaları kahverengi oluyor bazen yeşil ve siyah bu Normal mi?
ondan önce cıvık kakalar yapıyordu geçti. yemini değiştirdik ondan mıdır?
kahverengi olma nedeninin çözdüm peletlenmiş yem içeriyor yemi
ama siyah dışkıyı çözemedim halsizde değil zaten fotoğraflarda gördünüz
taşıyla ilgili olabilir mi onu çok seviyor yem tükettikten sonra orada gagasını sivriltiyor yada taşları tüketiyor en çokta siyah olanı
ve peletlenmiş yem kötü müdür kuşlar için? Taşını kaldırıyım mı?

Son düzenleme:
çok fazla peletlenmiş yem yemesi kötü müdür?
aşırı fazla tüketiyor hatta diğer yemleri boş verip peletlenmiş yem yiyor

Peletlenmiş yemin fotoğrafını atar mısınız? Onu sık sık tazelemelisiniz çünkü çabuk bayatlar ve nemlenir. Bu da kuşta mantarı tetikler. Ama tohumdan daha sağlıklıdır pelet yem. Bahsettiğiniz dışkıyı da atın bir bakalım.
Kafes telinden nasıl çıkıyor bilmiyorum ama bir tık geniş gibi normal kafeslere göre. Aklıma sadece oraya mandal vs asmanız geliyor. O tarafa yaklaşmaması için.

Acil kuşum kafasını yine sıkıştırdı kurtarmaya çaılışırken bacağına ve kafasına hasar geldi kuşum şaşırdı gibi oldu ayağı hafif kanıyor ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
D41E05A6-04CB-4179-9AC6-0B4BE7487518.jpeg

İyi mi kötü mü bilmiyorum sanki şaşırmış gibi pek yürümüyor ayağını kaldırıyor ama iyi görünüyor hala olayın etkisinde gibi
iyi olduğunu düşünüyorum çünkü depremde 5 Gün yiyeceksiz susuz kalmıştı hemde kaç kez yerin salanmasına rağmen ölmedi

Son düzenleme:
Bantı denemiştim ama parçaladı oradan uzaklaşması için onu korkutacak bir şey koyunca ise aşırı korkuyor mandaldada aynı

kağıt ve ona benzer şeyler parçalamaması için eğitim verilebilir mi? vermeyi bilen varsa lütfen yazabilir mi?

ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim mandalı birkaç kez daha deneyeceğim eğer olmaz ise kafesi değiştiririm

Geri