Karadeniz Pet

Kuşum kanatlarını titretiyor ve başını öne eğiyor

Murat Telli

Meraklı Üye
Kuşum son zamanlarda kanatlarını durduk yere titretiyor. Korkuyorum. Ayrıca başını öne eğiyor.

http://cloud.tapatalk.com/s/5e11e043d8a9a/VID-20200105-WA0007.mp4
0e007f5c3971650dd42dd7863ca127eb.jpg

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@umitFB @Recai daha önce söylediğim problemin videolu ve fotoğraflı halini yükledim.
Suyuna vitamin de ekledim dediğiniz gibi ama daha ayrıntılı incelemek isterseniz linkleri bıraktım

Son düzenleme:
Eczaneden şu ilacı al, nasıl kullanıcağını yazıcam.
  • LARGOPEN 250 mg/5 ml 80 ml toz şurup (Amoksisilin)

Hocam eczacı reçete ile verildiğini söyledi alamadim

Son düzenleme:
Hocam eczacı reçete ile verildiğini söyledi alamadim

Kardeşim sağlık ocağına git rica et yazdır ya da bi kaç tane eczane gez kendim için kullanmayacağım kuşum hasta ona alicam de

Tamam cipro'da olur. İlacı ezip toz haline getir. Tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar toz ekle ve 5 dakka iyice karıştır. Hergün taze olarak hazırlanıcak ve 5 gün kullanılacak. Beşinci gün dışkı resimleri at ve kuşun güncel durumunu yaz. Duruma göre 7 güne kadar kullanıcaz.
Hocam antibiyotik konusunu biraz araştırdım ve maalesef bu piyasadaki tüm antibiyotiklerin 5 gr ağırlıktaki kuşların yararlı bakterilerini de öldürdüğünü ve ishala yol açtığını gördüm. Onun yerine suyuna yoğurt suyu koyarak probiyotik desteği yapma kararını daha uygun görüyorum

Hocam antibiyotik konusunu biraz araştırdım ve maalesef bu piyasadaki tüm antibiyotiklerin 5 gr ağırlıktaki kuşların yararlı bakterilerini de öldürdüğünü ve ishala yol açtığını gördüm. Onun yerine suyuna yoğurt suyu koyarak probiyotik desteği yapma kararını daha uygun görüyorum

Yoğurt suyu ile geçmez ama yinede sen bilirsin, zaten ümit abi dozajını iyi ayarlamış,1 pirinç tanesi kadar kuşa bir zarar vermez

Sen bilirsin kardeşim ama kuşta enfeksiyon var tahminim salmonella ve sallabaş hastalığına doğru gidebilir.

Evet antibiyotikler yararlı bakterileride öldürür bu bir gerçek kuş veya insan farketmez, antibiyotik kullandınmı zararlı bakteriler ile beraber yararlı bakterilerin bir kısmıda gider. Ama bir süre sonra vücut geri kazanır yararlı bakterileri.

Yoğurt suyu ile salmonella tedavi ediliyorsa sen bilirsin :)

Sen bilirsin kardeşim ama kuşta enfeksiyon var tahminim salmonella ve sallabaş hastalığına doğru gidebilir.

Evet antibiyotikler yararlı bakterileride öldürür bu bir gerçek kuş veya insan farketmez, antibiyotik kullandınmı zararlı bakteriler ile beraber yararlı bakterilerin bir kısmıda gider. Ama bir süre sonra vücut geri kazanır yararlı bakterileri.

Tamamdır hocam yapıyorum şimdi

Hocam benim 2 kuşum tek kafeste. Problem olmaz değil mi?

Kuşları ayırın hastalık diğer kuşa da bulaşmasın
Hocam bayağıdır yan yanalar yani bulaşacaksa çoktan bulaşmıştır. O yüzden onu da aynı kafeste tedavi edeyim

Hocam bu arada yararlı bakterileri geri alması için hangi besinleri vermeliyim?

Son düzenleme:
Hocam bayağıdır yan yanalar yani bulaşacaksa çoktan bulaşmıştır. O yüzden onu da aynı kafeste tedavi edeyim

Hocam bu arada yararlı bakterileri geri alması için hangi besinleri vermeliyim?

Peki siz bilirsiniz ben hala kuşları ayırmanız taraftarıyım.
kuşları için en faydalı sebzeler
  • Ispanak.

• Kabuklu bezelye.
  • Havuç
  • Lahana.
  • Brokoli.
  • Pişmiş tatlı patates
  • Mandalina
  • Portakal
Bunları verebilirsiniz bir de ilaç tedavisinden sonra mutlaka Multivitamin takviyesi yapınız

24 saat sonunda dışkısında beyaz olan kısım gitti. Hocam emin misiniz?
c7559591e73f61e3b87ce92000750cc2.jpg

Geri