Karadeniz Pet

KUŞUM KUSTU VE HALSİZ

@kayıbeyi1453 @Recai merhabalar bugün veterinere gittik, ceresinde mantar varmış onu çıkarttı. Mikrobiyoloji, röntgen şu bu derken 1090 lira ücret çıkarttı, bu kadar para verebilme ihtimalimiz yok, yardım edebilir misiniz

fungostatin alalım mı
dışkımız böyle, bugün veteriner hekime flucan kullandığımı söyledim, bir hafta daha kullansaydınız ölürdü vs dedi, 1 hafta daha kullanmayacaktık dediğinize göre ama bi zararı olur mu diye korkuyorum

yok izmirde öz vete gittim, haklısınız.

Ya şöyle işgüzarlık yapıyorlar ya acayip sinirleniyorum. Tamam kuşlarda uzman olabilirsiniz de, ne demek bir hafta daha kullansaydı ölürdü? Sanki kendileri farklı bişey veriyorlar mantar olan kuşlara. Bir hafta değil bir buçuk ay kullandırıyorlar aynı ilaçları bide gelmiş ölürdü vs deyip milleti korkutuyorlar. He ölme ihtimali herzaman var, kuşun hastalığı ilerlemişse en doğru ilacı kullanın en doğru tedaviyi yapın yine ölür. Bu özvete gidipte kaç kuşun öldüğünü bilen bilir. Ben onları suçlamıyorum tabiki, ne yaparsan yap kuşun hastalığı ilerlemişse ölüyor malesef. Ama kalkmış işgüzarlık yapıyor dünyanın parasını istiyor kansızlar:confused:

Ya şöyle işgüzarlık yapıyorlar ya acayip sinirleniyorum. Tamam kuşlarda uzman olabilirsiniz de, ne demek bir hafta daha kullansaydı ölürdü? Sanki kendileri farklı bişey veriyorlar mantar olan kuşlara. Bir hafta değil bir buçuk ay kullandırıyorlar aynı ilaçları bide gelmiş ölürdü vs deyip milleti korkutuyorlar. He ölme ihtimali herzaman var, kuşun hastalığı ilerlemişse en doğru ilacı kullanın en doğru tedaviyi yapın yine ölür. Bu özvete gidipte kaç kuşun öldüğünü bilen bilir. Ben onları suçlamıyorum tabiki, ne yaparsan yap kuşun hastalığı ilerlemişse ölüyor malesef. Ama kalkmış işgüzarlık yapıyor dünyanın parasını istiyor kansızlar:confused:
Çok haklısın, birde çok yüksek mevlada ücret istiyorlar...

Normal sıkıntı yok. Kafese beyaz peçete serip güncel dışkı resimleri atarmısın. Birde kuşun genel durumu nasıl?
şimdi değiştirdim altını, dışkısı katı ve koyu yeşilimsi bir hal aldı. Bugün güneşe çıkarttım çok enerjikti ama akşam saatlerine doğru biraz halsizleşiyor bugün yine kustu ama ilk günkü gibi değil. Sabah diğer kuşumuzun salatalığından ve maydanozundan yedi biraz, yem yiyor, ilk zamanlardaki gibi kusmuyor. Probiyotikli suyundan içiyor. Daha iyiye gidiyoruz gibi.

ceresindeki mantar için 65 lira krem parası çıkarttı bir de :(

şimdi değiştirdim altını, dışkısı katı ve koyu yeşilimsi bir hal aldı. Bugün güneşe çıkarttım çok enerjikti ama akşam saatlerine doğru biraz halsizleşiyor bugün yine kustu ama ilk günkü gibi değil. Sabah diğer kuşumuzun salatalığından ve maydanozundan yedi biraz, yem yiyor, ilk zamanlardaki gibi kusmuyor. Probiyotikli suyundan içiyor. Daha iyiye gidiyoruz gibi.

Yaptığı dışkıların resimlerini eklemeye devam et yardımcı oluruz.

ben gagasının mantar olduğunu bilmiyordum, dişi olduğu için kızgınlık döneminde sanıyordum :((
Yaptıkları tek kelime ile vicdansızlık bana göre. Bir mantar kremi için 65 lira yazık...

Geri