Karadeniz Pet

kuşum ölecek mi aciiill:'(

Azra BARBAROS

Meraklı Üye
Arkadaslar onceden de bir konu acmistim kuşum ciflestikleri halde yumurtlamiyor diye arkadaslar son iki gundur yemlerini sularini bol bol koyup adanaya gitmistik hem onlari rahat birakmis olurum diye sevinmistim eve gelince bütün mutluluğum ve umudum suya düştü yine yumurtlamamis cok hareketle görünmüyor kuyruğu hafif sallaniyor ve :(poposundaki tuyler biraz açılmış ne yapmaliyim aciilll????????:confused:

foto atarsanız daha iyi olur. ölecek gibi bi durum yok galiba yumurtlayabilir 1 haftaya.

Son düzenleme:
Arkadaslar onceden de bir konu acmistim kuşum ciflestikleri halde yumurtlamiyor diye arkadaslar son iki gundur yemlerini sularini bol bol koyup adanaya gitmistik hem onlari rahat birakmis olurum diye sevinmistim eve gelince bütün mutluluğum ve umudum suya düştü yine yumurtlamamis cok hareketle görünmüyor kuyruğu hafif sallaniyor ve :(poposundaki tuyler biraz açılmış ne yapmaliyim aciilll????????:confused:

Bir bak bakalım kuyruğu aşağıya düşmüş mü,şişlik var mı,dişinin dışkısı büyük mü diye.Ne zaman çiftleştiler ? 7-10 güne yumurtanın gelmesi gerekiyor.Tabii daha uzun da olabilir.Ayrıca kuşun ölmüyor.Nezle olmuştur belki.Aksırması,ishali varsa ve yem yemiyorsa hasta demektir.Eğer öyleyse erkeğin yanından ayır.

Bir bak bakalım kuyruğu aşağıya düşmüş mü,şişlik var mı,dişinin dışkısı büyük mü diye.Ne zaman çiftleştiler ? 7-10 güne yumurtanın gelmesi gerekiyor.Tabii daha uzun da olabilir.Ayrıca kuşun ölmüyor.Nezle olmuştur belki.Aksırması,ishali varsa ve yem yemiyorsa hasta demektir.Eğer öyleyse erkeğin yanından ayır.

Kuyrugu assagida, galiba sislik var, gecen ayin 17 sinde ciftlestiklerini gördüm ishali falan yok ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:31 -->-> Daha önceki mesaj 18:31 --

foto atarsanız daha iyi olur. ölecek gibi bi durum yok galiba yumurtlayabilir 1 haftaya.

Bir dakika hemen atıyorum foto

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:35 -->-> Daha önceki mesaj 18:31 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:38 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:54 -->-> Daha önceki mesaj 18:38 --

Yardım edecek yok mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:26 -->-> Daha önceki mesaj 18:54 --

Lutfeen yardım!!!

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:39 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 19:40 --

ishal m, var kuşta

kuşunuz eğer halsiz ve kuyruk hafif şekilde sallanıyorsa ve uzaktan bakılınca tüyde çok az bile olsa şişkinlik var ise yumurta vardır.

halsizlik durumuna ise,eğer çiftleştilerse yumurta dönemimde kuşların enerjiye vitamin'e ihtiyaçları vardır özellikle C Vitamini gereklidir, Size önereceğim Axisol Apex vitamin'idir ve birde kafese kalamar kemiği koyunuz ve bekleyiniz büyük ihtimal yumurta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:05 -->-> Daha önceki mesaj 20:04 --

birde yuvalık yoksa kuşlarınız yumurtalamaz yuvalık koyunuz.

Bence hic bir seyi yok kusun rahat ol kendi haline birak yumurtlar bir haftaya kadarr panik yapma kus saglikli sadece huzursuz edilmek istemiyor olabilir bu aralar :)