Karadeniz Pet

Kuşum sanırım inatçı

corry

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar. Muhabbet kusumu alali 1 ay oldu. Ama aklima takilan bir kac soru var tecrubeli arkadaslad yardimci olursa sevinirim simdiden tesekkurler. Aldigim petshop fazla bilgi vermedi kac aylik oldugunu bilmiyorum ama ceresi pembe sanirim erkek yavrusu demekmis oda. Tuylerinin rengi sari gogus ve ayaklarinin oldugu bolge acik yesil.
Ilk sorum kusum odayi tanisin diye kapisini aciyordum ama kafesin yaninda tunegin cikintisina cikip duruyordu bir iki ucup perdeye konup sonra geri tunek cikintisinda durup acikinca yada susayinca kafesine geri giriyordu. Ama son 1 haftadir evden kimi gorse kafesin kapisinda saga sola hareketler yapip cikmak istedigini soyluyor cikartmayinca zaten azarlar gibide bagiriyor. Bizde cikariyoruz hosumuza gidiyor ucmasi ama gidip avizeye konuyor krom kaplama kendi yansimasini goruyor hosuna gidiyor sanirim ama sıkıntı su ki 3 4 saat ordan hareket etmiyor yem yada su icmeye kafesede donmuyor. Avizeden almak icin dal darisi veriyorum parmagima geliyor kafese koyup yem yesin diye kafese goturuyor ama gene girmeden avizeye gidiyor. Hatta bugun hic sokmayayim dedim baska odaya gittim artik ne kadar aciktiysa bulundugum odadaki avizeye geldi surekli bana bakip otmeye basladi. Dal darisi olmadan avizeye parmagimi goturdum hemen geldi. Kafese goturunce gene girmedi yandaki tunek cikintisina kondu biraz yem biraz dal darisi verdim su icmeyede girmedi suluguda onune getirdim icti suyunu gene avizeye kondu kafesim kucuk boylardan acaba ondan mi yoksa baska birseymi var bilemedim.
Ikinci sorum surekli kafasini kafes telinde kasiyor banyoluk aldim banyosunu yapmiyor bende sirkeli suyla hafta bir ustune su sikip islatiyorum ama ondanda kaciyor panikliyor biraz. Kafesinide sirkeli suyla temizliyorum ama banyo isini yaptiramadim. Nasil kasintilarini azalticam ve banyoya alistiricam dere otunu seviyor banyosuna koydum ama islak oldugu icin ilgisini cekmiyor hatta banyoluk kapiya takilan aldigim icinde kapi acik zanletip ordam cikmaya calisiyorda kafayi vurup geri donuyor tunegine.
Ucuncu sorum bu 1 haftalik donem oncesinde kendi kendine mirildaniyordu konusuyodu simdi birakti o isi dedigim gibi bizi gorunce bagiriyor cikmak icin yirtiniyor. Elimize alissin diye dal darisi verdik birde zaten bayiliyor ona her kosulda elimizden yiyorda sonrasinda pas yok. Ilk geldigi haftalarda tunegin bizden en uzak kismindaydi son haftalarda ortada yada bizd yakin kisminda ele alistirma isini nasil yapabiliriz. Kafese girmedigi zamanlarda elle yakalamak zorunda kaldik cunku dedigim gibi 1 haftadir ciktimi kafesine donmuyor ne yemek ne su iciyor.
Fazla uzun konu oldugu icin kusura bakmayin.

Geri