Karadeniz Pet

Kuşum Sanırım Yemini Beğenmedi

uydu3

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşlarıma yem olarak versele laga prestige aldim fakat sanirim beğenmediler sadece küçük yuvarlak olan şeyleri yiyorlar büyük olan şeyleri ağızlarına alıp kafesten dışarı atiyorlar yada sularına kafeslerinin altına eski yemlerini veriyim mi ama eski yemleri kalitesiz gibi

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eski yemleriyle karıştırarak verebilirsin. İlk başta benim kuşlarım da yadırgamışlardı (kaliteli yeme alışık olmayınca tabi :)), şimdilerde sorunsuz bir şekilde yiyorlar yavruluk dönemlerinden beri alışık oldukları Garden Mix marka yem ile karıştırıp veriyorum.

Eski yemleriyle karıştırarak verebilirsin. İlk başta benim kuşlarım da yadırgamışlardı (kaliteli yeme alışık olmayınca tabi :)), şimdilerde sorunsuz bir şekilde yiyorlar yavruluk dönemlerinden beri alışık oldukları Garden Mix marka yem ile karıştırıp veriyorum.
Vallahi bendeki yemde 5liralikmis :D

Vallahi bendeki yemde 5liralikmis :D

Çok ucuza satılan veya açıkta satılan yemleri kullanmamaya özen gösterin, siz de benim gibi 2 farklı yemle karıştırabilirsiniz. Eğer Versele-Laga'dan memnun kalmazsanız Garden Mix (Üzerinde Mor Şerit Olan) veya Vitakraft Menu'yü deneyebilirsiniz.

Çok ucuza satılan veya açıkta satılan yemleri kullanmamaya özen gösterin, siz de benim gibi 2 farklı yemle karıştırabilirsiniz. Eğer Versele-Laga'dan memnun kalmazsanız Garden Mix (Üzerinde Mor Şerit Olan) veya Vitakraft Menu'yü deneyebilirsiniz.
Abim almış benim abim hayvanlara açıkçası pek özen göstermiyor ben gizli şekilde aldım versele laga prestigeyi :)

Abim almış benim abim hayvanlara açıkçası pek özen göstermiyor ben gizli şekilde aldım versele laga prestigeyi :)

Çok iyi yapmışsınız abinizi de bu konuda bilinçlendirin. Sonuçta onlarda canlı kendimize nasıl bakıyorsak onlara da o şekilde bakmak zorundayız, inanın bana kuş deyip geçmemek lazım verdiğimiz yiyeceklerin kaliteli mi kalitesiz mi, taze mi bayat mı olduğunu kolaylıkla anlayabiliyorlar.

Çok iyi yapmışsınız abinizi de bu konuda bilinçlendirin. Sonuçta onlarda canlı kendimize nasıl bakıyorsak onlara da o şekilde bakmak zorundayız, inanın bana kuş deyip geçmemek lazım verdiğimiz yiyeceklerin kaliteli mi kalitesiz mi, taze mi bayat mı olduğunu kolaylıkla anlayabiliyorlar.
Ben zaten sanki onlarda ailemden uyeymis gibi geliyor aşırı seviyorum kuşlarımi hem zekiler hemde sevginin karşılığını veriyorlar kesinlikld

Ben zaten sanki onlarda ailemden uyeymis gibi geliyor aşırı seviyorum kuşlarımi hem zekiler hemde sevginin karşılığını veriyorlar kesinlikld

Bence aile üyelerimizden bir farkları yok :)

Bende versele laga prestige paraket yemi kullanıyordum.Son aldığım 5 paket yemin 1 paket kadarı Aspir tohumu doluydu.Kabukları çok sert sultan papağanları kıramıyor.Eğer açık yemlerin tazeliğine ve temizliğine bakıyorsanız.Hiç bir sakıncası yok.
1. Yemlerin hangi tarihte hasat edildiğini sorun.
2. Yemlerin parlaklığına bakın.
3. Yemlerin kokusuna bakın.
4. Yemleri çimlendirme yolu ile kontrol edin.
Buraya bir not düşeyim : Bazen alınan tohumlar kurt ve böcek yapabiliyor.Bu tohumları kuşlarınıza vermeyin.......Aslında bir tohumun kurt ve böcek yapması,o tohumun ilaçsız, hormonsuz yani doğal olduğunu gösterir.

Geri