Karadeniz Pet

kuşum sürekli uyuyor ve kaşınıyor yardım

diseta

Yeni Üye
Merhaba, 1,5 yaşında erkek bir kuşum var dün akşam 6 gibi kabarıp uyumaya başladı, ne yaptıysam dikkatini çekemedim. kafesten çıkardığımda ya elimde uyumaya devam ediyordu yada ilk bulduğu yerde uyuyordu, saat geç olduğu için çıkıp ilaç alamadım. bebe aspirinini suyla karıştırıp şırıngayla ağzına verdim sonra biraz kendine geldi, yemini yedi ve çıkıp 5-10 dk uçtu sonra uyumaya devam etti.
Bu sabah ise uyanıktı ama normalde her sabah öter bugün hiç ötmedi, sabah biraz uyudu ama şuan uyumuyor dinç duruyor. Ve sabahtan beri poposunu gagasıyla ve ayağıyla kaşıyor(normalde o kadar zorlayarak kaşımaz) ishal falanda değil dışkılaması gayet normal durumda şuan. Sizce ötmemesinin ve kaşınmasının sebebi nedir? Ve birdaha ilaç vermeli miyim? Petshopa gittim bugün bana bir ilaç verdi ama üstüne baktığımda ishal ilacı yazıyordu, petshopa geri dönüp kuşumun ishal olmadığını söyledim ve bana aspirinin sadece ateşini düşürdüğünü bu ilacın kuşu iyileştireceğini söyledi ama pek içime sinmedi.​

Rüzgarda veya güneşte beklettinmi ?
Halsiz bitkinmi?
Bit varmı diye baktınmı? (Cok kaşınmasının sebebi ondanda olabilir)
Depresyondada olabilir.kuslarda depresyon geçirir.birinin şiddetinden,bağırmasından veya ilgisizlikten dolayıda o halde olabilir.ishal değilse ishal ilacı verme.vitamin ilacı al.hergün suyunu değiştirip koy

Rüzgarda veya güneşte beklettinmi ?
Halsiz bitkinmi?
Bit varmı diye baktınmı? (Cok kaşınmasının sebebi ondanda olabilir)
Depresyondada olabilir.kuslarda depresyon geçirir.birinin şiddetinden,bağırmasından veya ilgisizlikten dolayıda o halde olabilir.ishal değilse ishal ilacı verme.vitamin ilacı al.hergün suyunu değiştirip koy
Cevap için teşekkürler iki gün önce yıkadım ama esen bir yere koymadım evde soğuk değildi. dün çok halsizdi şuan iyi biraz önce uyudu şimdide omzumda saçımla oynuyor. İnceledim ama bit yok sanırım emin değilim. Ve hepimiz iyi davranıyoruz, konuşuyoruz, ilgileniyoruz depresyon olduğunu sanmam çünkü dün çok kabardı hasta olmuş gibiydi. Ötmemesinin sebebini anlayamadım sadece dokununca bağırıyor normalde ben odadan çıktığımda ötmeye başlar ama dünden beri ötmüyor.

Kusunuz üşütmüş belli suyuna limon damlatın.

Biz kuşumuzu yıkadığımızda en fazla 30 saniye sürüyo banyosu.dalini ve havlusu var.ürkütmeden.havlusuyla 30 dk sarılı kalıyo boğmıcak şekilde ve bastırmadan.sonrasında hava biraz serin gibiyse elektrikli sobanın yarım metre ötesinde tutuyoruz ve kafesin içinde.onlar hassas üşüyebiliyorlar.çok sıcakta olmaması gerek.hasta bile olmasada sya vitamin koymanı tavsiye ederim.daha uzun yıllar yaşayabiliyo ve daha diri oluyorlar

Biz kuşumuzu yıkadığımızda en fazla 30 saniye sürüyo banyosu.dalini ve havlusu var.ürkütmeden.havlusuyla 30 dk sarılı kalıyo boğmıcak şekilde ve bastırmadan.sonrasında hava biraz serin gibiyse elektrikli sobanın yarım metre ötesinde tutuyoruz ve kafesin içinde.onlar hassas üşüyebiliyorlar.çok sıcakta olmaması gerek.hasta bile olmasada sya vitamin koymanı tavsiye ederim.daha uzun yıllar yaşayabiliyo ve daha diri oluyorlar
evet bende bugün vitamin aldım bundan sonra koyucam ara ara teşekkürler cevabınız için

Kuşları nasıl yıkıyorsunuz?
Kendi banyoluğunda kendisinin banyo yapmasını sağlayarak mı spray ile mi yoksa elle mi?

Sprey kullanılmaz.elle banyo yaptırmak hızlı ve korumasını yapamıcak için zor.kuşların ağızlarında kendilerini temizlemek için bi salgı var zaten.ama buna rağmen bedenlerini suya dokundurmak gerek.bi kaba su koyulduğunda o kendi girip ıslatır bedenini

Geri