Karadeniz Pet

Kuşum tüye mi girmiş acaba?

alizgi asel

Meraklı Üye
Kuşumdan gün içinde resimlerdeki gibi küçük küçük tüyler dökülüyo tüye mi girmiş acaba tüye girdiyse maydonozdan korkuyo başka ne verebilirim acaba
85e6c0eca0ea4bc9d846a7b27e2f0638.jpg
7e0aa9c6a1d67eb65258f8993f2e3c86.jpg
d54b010461c3b416276ec9c23ad2b3ff.jpg
4a13254fe193265228deb89aefafce54.jpg
6b2332bf13152cb85f2dab13e56a1d1c.jpg
a822457795e02cf8385929017eef1769.jpg
100b559b7da27eeb9ac4212d092f33e0.jpg

normal olarak tüy dökmüşe benziyor yani tüye girmemiş daha hayvan tüye girdiğinde kafasının üstünde kapsül gibi diken görünümlü şeyler çıkar kuşunuzda bu belirtiyi göremedim

3.5 aylık şuan yavruluk tüyleri gibi bişey dökülüyo olabilir mi o zaman

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

evet olabilir veya yakında da tüye girebilir

Maydonaz yedirtmiyorum korkuyo suda kaynatıp suyunu içiriyim dedim onuda içmedi alternatif ne verebilirim acaba

Maydonaz yedirtmiyorum korkuyo suda kaynatıp suyunu içiriyim dedim onuda içmedi alternatif ne verebilirim acaba

maydonozu kafesin tabanına yakın biyere asın o kendisi gidip yiyecektir kuşunuzun suyuna vitamin koymayı unutmayın vitamin çok önemli bu dönemde

Limon damlatıyorum vitamin olarak genelde suyuna

limonda sadece c vitamini var kuşun tüyde olduğu zaman gerekli olan vitamin d vitaminidir petshoplardan veya veterinerlerden temin edebilrsin

Teşekkür ederim

her türlü yeşil sebze iyi gelecektir.mutlaka b ve d vitamini damlalarından al ama sulukta 8 10 saatten fazla kalmasın.kesin olarak tüye girmişse kuşun banyo yaptırmakta iyi gelir diye okumuştum biryerde.

Banyo yaptırsam hasta olursa diye korkuyorum ev oldukça sıcak

ev sıcaksa kendisi banyo yapıyorsa ılık bir su ile yaptır yapmıyorsada sprey gibi birşeyle sıcak olan odada banyosunu yaptırabilirsin.ani sıcaklık degişikligi olmazsa sorun olmaz

Su içtiğim bardağa bile girmeye çalışıyo banyo yaptırmayı henüz hiç denemedim ama böle yapıyosa banyoda yapar diye düşünüyorum ama gerçekten tüye mi girmiş yoksa yavruluk tüyü mü dökülüyo anlamadım ki hiç büyük değil dökülenler resimdeki minik minik olanlar dökülüyo kafasında felanda hiç tüy kapsülü göremedim

Maydonozu kaynatmıştım dün suluğuna 3-4 yemek kaşığı koymuştum normal suyla heralde ondanda bir iki yudum içse fayda eder

fayda eder etmez herkes yorumunu yapmış artık gerisi sana kalmış :)

Kahraman bey bi vitamin önermişti onu kullanmaya başlayayım o zaman

En mantıklısı;)

Tüye girmiş veya girmemiş çok da önemli değil aslında. 3.5 aylık kuşu eşleyemeyeceğine göre kendi haline bırak. Haftada iki defa içerisinde D vitamini olan Multivitamin desteği yap. Diğer günlerin tamamında da Probiyotik. Kuş tüydeyse Tüyden çıktıktan sonra tüyleri çok parlak ve güzel olacaktır. Değilse sağlıkla yaşamını sürdürecektir.

Tüye girmiş veya girmemiş çok da önemli değil aslında. 3.5 aylık kuşu eşleyemeyeceğine göre kendi haline bırak. Haftada iki defa içerisinde D vitamini olan Multivitamin desteği yap. Diğer günlerin tamamında da Probiyotik. Kuş tüydeyse Tüyden çıktıktan sonra tüyleri çok parlak ve güzel olacaktır. Değilse sağlıkla yaşamını sürdürecektir.

Eşlemeyi düşünmüyorum zaten vitamin takviyesi yaparım fakat probiyotik nasıl yapıcam bilgi verebilir misiniz acaba

Veterinerlerden Probiyotik almalısın. Di-a-zym veya Biyoteksin olabilir veya başka marka da olur. Suda çözünen formundan olursa vermen daha kolay olur.