Karadeniz Pet

Kusum ucamamaya basladi ve surekli agzini acip kapatiyor

Haytakus

Yeni Üye
Merhaba kuşum daha dün avizeye uçuyordu bugün çıkardık ve yükseğe asla ucamiyo aşağı ucuyo yükseğe uçmaya çalıştı duvara çarptı ve yere düştü hemen aldık yerine koyduk. Çok halsiz duruyor ağzını açıp kapatıyor sürekli ve bazen kuyruğunu sallayıp kabariyor. Arada sağ kanadını titretiyor gidebolecegim veteriner kliniklerini aradım kuşlara bakmadiklarini söylediler lütfen yardımcı olun. Diskisini da paylaşayım her ihtimale karşı dedim ama resim ekle butonu çalışmıyor

Son düzenleme:
Strese girmiş olabilir, kanadını incitmiş olabilir. Kırık ihtimali de var. Yumurta maması yapın ve içine kalamr kemiği ufakayın. Bu mamayı kuşa yedirin. Çabuk bozulan bir mama olduğu için günlük tüketilmesi gerek. Gözlem yapın. Kanadını kullanabiliyor mu kullanamıyor mu bakın. Duruma göre veterinerde röntgen çekilmesi lazım. Dışkısını tarif edebilir misiniz?

Strese girmiş olabilir, kanadını incitmiş olabilir. Kırık ihtimali de var. Yumurta maması yapın ve içine kalamr kemiği ufakayın. Bu mamayı kuşa yedirin. Çabuk bozulan bir mama olduğu için günlük tüketilmesi gerek. Gözlem yapın. Kanadını kullanabiliyor mu kullanamıyor mu bakın. Duruma göre veterinerde röntgen çekilmesi lazım. Dışkısını tarif edebilir misiniz?
Kırık değildir diye dusunuyorum sadece yükseğe ucamiyor koltukların üstüne uçuyor yükseğe uçmaya çalıştığında hemen yere doğru iniş yapiyor. Öğleden önce açık yeşil idi biraz sulu gibiydi ancak öğleden sonra her zamanki yesilliginde ortasında hafif beyaz olan her zamanki diskisiydi

Kırık değildir diye dusunuyorum sadece yükseğe ucamiyor koltukların üstüne uçuyor yükseğe uçmaya çalıştığında hemen yere doğru iniş yapiyor. Öğleden önce açık yeşil idi biraz sulu gibiydi ancak öğleden sonra her zamanki yesilliginde ortasında hafif beyaz olan her zamanki diskisiydi
İncinmiş de olabilir. Röntgen olmadan kesin bir şey denemez. Dediğim mamayı yapın.

Vveterinere gidin, cereyan çarpmış olabilir, üst solunum yolu enfeksiyonu olabilir, kursak mantarı olabilir. Acil veterinere götürün kuşu, kendi kendine yem yiyor mu? Su kabından kendisi su içiyor mu? Kuyruğu inip kalkıyor mu? Gagasıyla çok sık yutkunma hareketi yapıyor mu?

Vveterinere gidin, cereyan çarpmış olabilir, üst solunum yolu enfeksiyonu olabilir, kursak mantarı olabilir. Acil veterinere götürün kuşu, kendi kendine yem yiyor mu? Su kabından kendisi su içiyor mu? Kuyruğu inip kalkıyor mu? Gagasıyla çok sık yutkunma hareketi yapıyor mu?
Evet kendisi suyunu içiyo mamasını da yiyor bugün perdelerin yukarısına da uçtu ılk anlattığım durumda değil şuan kuyruğu bira düşük gibi duruyor ağzını açıp kapaması o günden bu güne bir tık azaldı şuan tek sıkıntısı kuyruğu düşük ve sağ kanadı biraz düşük gibi duruyor

Geri