Karadeniz Pet

Kuşum yem yemiyor, sürekli uyuyor

Nazlı123

Yeni Üye
Arkadaşlar birisi erkek birisi dişi olmak üzere 2 tane kuşum var. Hergün sularını yeniler, 3 günde bir kafeslerini yıkar, hergün 3 4 saat dışarda kalmalarını sağlarım.

Dün yine herzaman ki gibi kuşlarımı çıkardım "Cam Balkon" da fakat dişi olan kuşum nedendir bilmiyorum halsizdi ve çıkmadı. Erkek olan bizimle oynarken kafese bir baktım ki dişi olan denge kaybı yaşıyor ve sanki sadece ayakları tutuyordu. Tünekten düştü ve kafesin kenarına doğru gitti. Ayakta duramıyordu.

Kendine gelmesi açısından hiç birşey yapmadım ve kafesten çıkıp uçtu. Uçmasıyla yere ölü kuş gibi düşmesi bir oldu. Yanına gittim biraz durduktan sonra kalktı ve kafese girdi. Dengesi vs yerindeydi. Sanki ani bir şok geçirdi. Sıcaktan dolayımı bilmiyorum.

Aradan 1 gün geçti ve tüylerinde değişiklikler, yem yememe sorunu var ve sürekli uyuyor.

Erkek olan biraz afacan hasta ise ayırayım ona bulaşmasın dedim ama sürekli bağırıyor strese giriyordu. Onuda kafese tekrar koydum. O ağzıyla ona yem veriyor ve tüylerini kemiriyor gibi. Sanki içinde ki bitleri çekiyor dişi olanın. Dişinin gözlerde yaşarma gibi sorunuda var ve sanki ağzından kusmuk geliyor.

En yakın veteriner kapalıydı ve başkada yok ne yapabilirim ?

Kısmi felç geçirmiş sanırım. İnternette videolar var. veterinere gidene kadar b vitamini vermenizi öneririm. tam hatırlamıyorum ama selenyum eksikliğinden de oluyor.

Kafesin tabanına peçete serin bir kaç dışkı yapsın buraya gönderin kusmukta koku var mıydı dikkat ettiniz mi? Kursak mantarı ola bilir ama dışkıyı da görmekte fayda var

Kafesin tabanına peçete serin bir kaç dışkı yapsın buraya gönderin kusmukta koku var mıydı dikkat ettiniz mi? Kursak mantarı ola bilir ama dışkıyı da görmekte fayda var
Yarına kadar dayanırsa göndereceğim hemen. Dışkısı sıvı ve beyaz renkli hafif. Kusmuk dediğim ağzında salya gibi şeyler var ağzından dışarı çıkarmıyor yani. Teşekkürler.

Kısmi felç geçirmiş sanırım. İnternette videolar var. veterinere gidene kadar b vitamini vermenizi öneririm. tam hatırlamıyorum ama selenyum eksikliğinden de oluyor.
Teşekkürler. Evet vitamin kattım suyuna. Bekliyoruz şuan. Yem yemiyor umarım yarına kadar dayanır ve yemeye başlar.

Geri