Karadeniz Pet

Kuşuma bir eş almak istiyorum ama...

Boingo

Yeni Üye
Muhabbet kuşuma bir eş almayı düşünüyorum (kendisi yetişkin) ancak aynı zamanda ortama daha rahat alışması açısından bir yavru dişi istiyorum. Zaman ilerleyip dişi büyüdüğü zaman birbirlerini eş olarak görüp bir bebek yaparlar mı? Bir de ilk defa iki tane kuşa birden bakacağımdan dolayı aklımda olan sorular var. Örneğin: iki kuşa birden bakmak ne kadar farklı? Zorluğu neler? Direk geldiği ilk günden ikisini de aynı kafese mi koymalıyım yoksa ayrı kafeslere mi koymalıyım vb. Yardımcı olursanız sevinirim

Selam. muhabbet kuşları eş seçer. yavru aldığınız da ne kadar anlaşıyor gibi gözükseler de yavru büyüdükçe anlaşmazlıklar doğabilir. eş tutturmak için defalarca kuş değiştirenleri biliyorum. en iyisi bir pet shopa gidip orada kuşunuzu diğer kuşların içine salmak. anlaştığı varsa o kuşu alın. yine de söyleyeyim orada anlaşsalar bile bir kaç hafta sonra anlaşmazlığa düşebilirler. bu şekilde anlaşabileceği bir kuşu bulabilirsiniz. yavru alırsanız büyüdüğün de anlaşamzlarsa aynı kafeste de yaşamazlar yani mutsuz olurlar.

Selam. muhabbet kuşları eş seçer. yavru aldığınız da ne kadar anlaşıyor gibi gözükseler de yavru büyüdükçe anlaşmazlıklar doğabilir. eş tutturmak için defalarca kuş değiştirenleri biliyorum. en iyisi bir pet shopa gidip orada kuşunuzu diğer kuşların içine salmak. anlaştığı varsa o kuşu alın. yine de söyleyeyim orada anlaşsalar bile bir kaç hafta sonra anlaşmazlığa düşebilirler. bu şekilde anlaşabileceği bir kuşu bulabilirsiniz. yavru alırsanız büyüdüğün de anlaşamzlarsa aynı kafeste de yaşamazlar yani mutsuz olurlar.
peki geldiği gün direk aynı kafese koysam bir sorun olur mu? yoksa alışması için bir süre kafesleri ayırmalı mıyım?

ayrı kafeslere koyup biraz inceleyin. dışarıdan gelen kuşta hastalık olabilir. belli etmese de gizliyor olabilir. : )

eğer anlaşırlarsa iki kuş değil en az yedi kuş olurlar : )

Öncelikle merhaba ✨✨

Muhabbet kuşları kendi istediği eşi seçer yani rastgele bir kuş ile üretmez.
‼️
Yeni gelen dişi kuşun erkekten küçük olması gerekir aksi halde kötü sonuçlar doğabilir😕‼️
İlk bir kaç hafta dişiyi başka bir kafese koyun eğer aynı kafese hemen koyarsanız eğer diside bulaşıcı hastalık varsa erkek kusunuzada geçer...

Öncelikle merhaba ✨✨

Muhabbet kuşları kendi istediği eşi seçer yani rastgele bir kuş ile üretmez.
‼️
Yeni gelen dişi kuşun erkekten küçük olması gerekir aksi halde kötü sonuçlar doğabilir😕‼️
İlk bir kaç hafta dişiyi başka bir kafese koyun eğer aynı kafese hemen koyarsanız eğer diside bulaşıcı hastalık varsa erkek kusunuzada geçer...
kötü sonuçlar derken ne gibi sonuçlar?

Muhabbet kuşuma bir eş almayı düşünüyorum (kendisi yetişkin) ancak aynı zamanda ortama daha rahat alışması açısından bir yavru dişi istiyorum. Zaman ilerleyip dişi büyüdüğü zaman birbirlerini eş olarak görüp bir bebek yaparlar mı? Bir de ilk defa iki tane kuşa birden bakacağımdan dolayı aklımda olan sorular var. Örneğin: iki kuşa birden bakmak ne kadar farklı? Zorluğu neler? Direk geldiği ilk günden ikisini de aynı kafese mi koymalıyım yoksa ayrı kafeslere mi koymalıyım vb. Web sitesinde pek çok bilgi okudum ama yine de yardımcı olursanız sevinirim
Genel olarak ilk günden itibaren iki muhabbet kuşunu aynı kafese koymak en iyisidir. Bu onların birbirlerini tanımalarına ve daha hızlı arkadaş olmalarına yardımcı olacaktır. Ancak kuşların kavga ettiğini veya kavga ettiğini görürseniz onları ayırmanız gerekebilir.

Genel olarak ilk günden itibaren iki muhabbet kuşunu aynı kafese koymak en iyisidir. Bu onların birbirlerini tanımalarına ve daha hızlı arkadaş olmalarına yardımcı olacaktır. Ancak kuşların kavga ettiğini veya kavga ettiğini görürseniz onları ayırmanız gerekebilir.
Hocam bulaşıcı hastalık kapma riski artmazmı?

Geri