Karadeniz Pet

Kuşuma eş aldım bir sorum var bakar mısınız

Milango

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 6 aylık erkek kuşuma 3 aylık dişi eş aldım. Amacım dişiyi yavruyken eğitip bana alıştırmaktı Ben aynı kafese koymayacaktım onları ancak dişi hiç susmadan ötüyordu erkek kuşumun yanında olmak istiyor. Anlaştı gibiler birbirlerini kaşıyorlar erkek ağzına yem veriyor. Ancak erkek kuşum ayak atıp kuyruğuna basıyor sürekli dişinin dişi de gagalayıp kaçıyor. Dün gece ilk defa aynı kafeste kaldılar ancak ışığı kapattığım an ikisi de kafeste tellere atlayıp öylece durdular. Kafesi açtığım an erkek kuşum elime atladı ayrı ayrı kafeslere koyunca tünekte uyudular. Ben şimdi ne yapmalıyım birlikte aynı kafeste kalsınlar mı dişi daha küçük erkek kuşum rahat vermeyecek gibi önerilerinizi bekliyorum.

20220313_165123.jpg

Ve doğal olarak bana olan ilgisini kesti erkek kuşum aramız çok iyiydi sizce bu durum düzelir mi zamanla yoksa artık benimle hiç ilgilenmez mi

Merhaba tekrardan Milango umarım beni tanımışsındır Dişi kuşun daha çok küçük cinsel erişkinliğe ulaşmamış daha. Çok zorlamışsın dişiyi zor duruma sokmuşsun. Geri verme dişiyi kafesleri farklı odalara koyabilirsin. Örneğin 4 günde bir beraber takılsınlar sonra kendi kafeslerine.

Farklı odalarda olunca dişi kuş hiç susmadan ötüyor mecburen bir araya getirdim yoksa ayrı koyacaktım. Ne yapacağımı şaşırdım ben de

Siz de hakısınız ötsün bir süre sonra zaten unutacaktır. Mesela ben kendi kuşum Pikaçu’yu kuzenimin kuşu maviş’in yanına götürdüm bir keresinde benim kuşum 4-5 aylık maviş ise 1 yaşında beraber oyun arkadaşı oldular. Eş olarak birbirlerine yanaşmadılar mesela.

Bug
Siz de hakısınız ötsün bir süre sonra zaten unutacaktır. Mesela ben kendi kuşum Pikaçu’yu kuzenimin kuşu maviş’in yanına götürdüm bir keresinde benim kuşum 4-5 aylık maviş ise 1 yaşında beraber oyun arkadaşı oldular. Eş olarak birbirlerine yanaşmadılar mesela.
Sağ ol kardeşim deneyeceğim bugün ayrı odalarda kalsınlar. Arada bir aynı odada bulundururum. Ne zamana kadar böyle sürsün bu durum ? Kuşunuz çok tatlıymış maşallah

Yarım saat bile ayrı kalamadılar dişi kuş hiç susmadan ötüyor artık ben rahatsız oldum komşular da olmuştur napıcam bilemiyorum erkek kuşumu hem gagalıyor hem yanında olmak istiyor anlamadım

Bende de aynı durum var erkek kuşum 9-10 aylık dişi kuşum da 3-4 aylık
Dişi kuşu 1 aydır bende erkek kuşum 7 aydır bende baya alışmıştı üstümde duruyordu dişi kuş gelince hiç bana gelmemeye başladı bir bakıyorum birbirlerini kaşıyıp doyuruyorlar bir bakıyorum yem için kavga ediyorlar. Neredeyse bütün gün dışarıdalar erkek olan dişinin yanına konuyor dişi onu durmadan gaga atarak kovuyor 🤷🏻‍♀️ Ama ayrı odalarda olunca da birbirlerini avazları çıktığınca hiç susmadan cik çikleyip çağırıyorlar. Ne birlikte ne de ayrı yapamıyorlar Anlaşıyorlar mı anlaşamıyorlar mı 🤷🏻‍♀️

Zamanla alışırlar diye umut ediyorum 🤲🏻

Ekli dosyalar

• 107036D7-5190-4AB4-9B94-8B512C5234B6.jpeg
    107036D7-5190-4AB4-9B94-8B512C5234B6.jpeg
    612.3 KB · Görüntüleme: 15
Bende de aynı durum var erkek kuşum 9-10 aylık dişi kuşum da 3-4 aylık
Dişi kuşu 1 aydır bende erkek kuşum 7 aydır bende baya alışmıştı üstümde duruyordu dişi kuş gelince hiç bana gelmemeye başladı bir bakıyorum birbirlerini kaşıyıp doyuruyorlar bir bakıyorum yem için kavga ediyorlar. Neredeyse bütün gün dışarıdalar erkek olan dişinin yanına konuyor dişi onu durmadan gaga atarak kovuyor 🤷🏻‍♀️ Ama ayrı odalarda olunca da birbirlerini avazları çıktığınca hiç susmadan cik çikleyip çağırıyorlar. Ne birlikte ne de ayrı yapamıyorlar Anlaşıyorlar mı anlaşamıyorlar mı 🤷🏻‍♀️
İnanır mısınız aynı şeyleri yaşıyorum. Ne ayrı kalmak istiyorlar ne de yanyana şaşırdım kaldım. İtiş kakışla günü geçiriyoruz bakalım. Dişi küçük olduğu için böyle oluyorndiyorlar zamana bırakıcaz artık umarım anlaşırlar. Ve umarım tekrar bize bağlanır kuşlar 🙏

Milango umarım alışır tabii ki benim umudum da o yönde fakat sanmıyorum alışacağını diğer odadan çağırma sebebi de kuşlarda sürü anlayışı olduğu için birbirlerini çağırıyorlar. Şöyle düşünün en basit örnek yanınızda bir goril olduğunu hayal edin. Bir insan olarak bir de en kötü arkadaşınız var. Ayrılınca aynı durumu yaşamaz mısınız? Birleşince de sürekli kavga. Aynı böyle oluyor herhalde onlar da da

Geri