Karadeniz Pet

Kuşumu değiştirmelimiyim

EmreSAV

Meraklı Üye
Merhabalar,
Yaklaşık 1.5 ay önce Erkek Albino kuşum göz dalgınlığı sonucu balkon kapısından kaçtı yerine 1 aylık dişi albino aldık şuanda 2. ay ında neredeyse ama çok sessiz ve ürkek davranıyor daha alışamadı bile bütün bakımlarını yapıyoruz herşeyini eksiksiz veriyoruz ancak bir türlü Erkek Albino kuşum gibi hissedemiyorum tüyleri de daha tam olmadı ve bize bu kuşu Erkek diyerek sattılar(üreticiden almayarak hata ettim) kendisini seviyorum ama ne o bize alıştı ne de tam olarak biz ona sizin de düşüncelerinizi almak istedim uzun zamandır bu soru kafamda sizce ne yapmalıyım?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

052828107d6e7b0e1a72ae63212ad2d5.jpg
e7bfc8b71630ea7b8d44ad0f82c3eb72.jpg

Abi okuldan geldikçe sık sık ilgileniyorum konuşuyorum bu aralar kendini sevdiriyor ama bir türlü omzuma kondurup gezdiremiyorum ufaklığı ya kafesinden çıkmak istemiyor bende çıkarmak için zorlamak istemiyorum o yüzden 2 arada 1 derede napacağımı şaşırdım sizlerin fikrini almak istedim :)

1 bucuk ay önce petshoptan bir hevesle muhabbet kuşu aldım bana 4 aylık diye sattılar neyse 1 hafta geçti bilenlere danıştım yani üreticilere en düşük 2 yaşında olduğunu söylediler. bundan sonra kessinlikle petshoptan kuş almam . sağolsun bi abim yardımcı oldu kendisi üretici hobici o zaman 1 aylık sevimlimi sevimli iri çekoslavak cinsi kuş aldım kendisinden hemde benim bu durumumu bildiği için kendisi bana her açıdan yardımcı oldu vitaminin verilişinden tut mamasının hazırlanısına kadar.. şuan limonum kuşum 2 buçuk aylık ve benimle konuşuyor oyun oynuyor.

üreticiden kuş almanı tavsiye ediyorum. mümkünse 1 aylık erkek ve cins kuş olsun yerli olmasın.

eğer istanbul avcılar veya esenyurt civarında isen adresini verebilirim.

Albino df gördüğüm kadarıyla fakat kuş 6 aylık tüyüne girmiş..

1 bucuk ay önce petshoptan bir hevesle muhabbet kuşu aldım bana 4 aylık diye sattılar neyse 1 hafta geçti bilenlere danıştım yani üreticilere en düşük 2 yaşında olduğunu söylediler. bundan sonra kessinlikle petshoptan kuş almam . sağolsun bi abim yardımcı oldu kendisi üretici hobici o zaman 1 aylık sevimlimi sevimli iri çekoslavak cinsi kuş aldım kendisinden hemde benim bu durumumu bildiği için kendisi bana her açıdan yardımcı oldu vitaminin verilişinden tut mamasının hazırlanısına kadar.. şuan limonum kuşum 2 buçuk aylık ve benimle konuşuyor oyun oynuyor.

üreticiden kuş almanı tavsiye ediyorum. mümkünse 1 aylık erkek ve cins kuş olsun yerli olmasın.

eğer istanbul avcılar veya esenyurt civarında isen adresini verebilirim.
Teşekkür ederim ama maalesef Denizli'de oturuyorum burda benim kuşu aldıktan sonra tanıştığım üreticiler var eğer yeni bir kuş alırsam üreticiden alacağım ama şuanlık kuşu aldığım yerden değiştirmeyi düşünüyorum erkek bir kuş ile.

Albino df gördüğüm kadarıyla fakat kuş 6 aylık tüyüne girmiş..
Anladım Ahmet hocam ama 6 ay sonra zaten ortaöğretimim sonlanacak haliyle yükseköğretime geçiş yapacağım ve insan bir nebze de olsa kuşuyla oynamak eğlenmek istiyor ben maalesef bunu 2 aydır şuan ki kuşumla gerçekleştiremiyorum. O yüzden aldığım yerden erkek bir kuş ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bu durum olmasa gerçekten kuşumu seviyordum yaptığım masraflar hiç umrumda bile değil tüyü güzel geçsin diye.

Tüyleri çok düzensiz. 3 aylıktan daha büyük duruyor ama, fotoğraf yanıltıcı olabilir.
Tüy değişimi olduğunda hepsi pırıl pırıl olmalı.1
Hocam kuş neredeyse geldiğinden beri tüy değişiminde yani bir türlü boynunun etrafındaki tüyleri çıkaramadı. Az sonra fotoğrafını atıyorum.

052828107d6e7b0e1a72ae63212ad2d5.jpg
e7bfc8b71630ea7b8d44ad0f82c3eb72.jpg

Albino değil çok karıştırılan bir dark eyed clear. Arkadaşımda da dişi bir dark eyed var ve o da biraz yabani. Belki de genel tavırları budur. Maşallah çok da tatlı. Ben kuş değiştirme olaylarına karşıyım. O da bir can sonuçta siz ilgilenmezseniz kim bilir ona nasıl kötü bakacaklar. Sırf size yakın kuşunuz olsun diye onu alıştığı ortamdan ayırmanız yazık olur. Yanına bir erkek alın isterseniz. Fakat götürüp vermek bence yanlış.

Albino değil çok karıştırılan bir dark eyed clear. Arkadaşımda da dişi bir dark eyed var ve o da biraz yabani. Belki de genel tavırları budur. Maşallah çok da tatlı. Ben kuş değiştirme olaylarına karşıyım. O da bir can sonuçta siz ilgilenmezseniz kim bilir ona nasıl kötü bakacaklar. Sırf size yakın kuşunuz olsun diye onu alıştığı ortamdan ayırmanız yazık olur. Yanına bir erkek alın isterseniz. Fakat götürüp vermek bence yanlış.

Hocam sorun şu ki alışamadı yani o da değiştirme sebeplerimin içinde. Belki de geldiği yerde diğer dostlarıyla daha mutluydu diye düşünüyorum. Çünkü gerçekten bugüne kadar çok ilgi gösterdim çok bakım yaptım forumdan ve tanıdığım hobi olarak yetiştiren insanlardan çok bilgi aldım herşeyi denedim ama olmuyor. Psikolojikte olabilir bu durum kuşumuz için.

Geri